Organizując imprezę masową, należy mieć na uwadze szereg czynności związanych z zapewnieniem uczestnikom jak najlepszych wrażeń, ale i bezpieczeństwa. Budując infrastrukturę takiego wydarzenia, zwracamy uwagę na odpowiednią widoczność, stabilność konstrukcji aluminiowych scen i komfort osób występujących. O czym powinniśmy pamiętać przy wyborze sprzętu scenicznego?

O czym pamiętać podczas organizacji imprezy?

Jednym z początkowych etapów organizacji eventu obok określenia celu i budżetu jest najpewniej organizacja obsługi technicznej imprezy. Decydując się na wynajem podestów scenicznych, musimy wziąć pod uwagę przestrzeń, jaką dysponujemy, liczbę uczestników wydarzenia, czynności wykonywane na scenie i zmienne warunki pogodowe.

Imprezy na świeżym powietrzu

Jak zauważają pracownicy firmy Aluscena, w przypadku imprez masowych organizowanych na świeżym powietrzu warto zastosować zadaszenia scen. Przydatne mogą być również dachy łukowe windowane, trójkątne oraz trójkątne windowane. Dachy windowane, w odróżnieniu od klasycznych, stosuje się przy bardziej wymagających imprezach – gdy liczba osób występujących na scenie jest większa lub w obecności zaawansowanych efektów specjalnych. Jeśli mamy do czynienia z imprezą zamkniętą, warto wypożyczyć halę mieszczącą od kilkuset do kilku tysięcy gości. Może ona stanowić jeden z obszarów imprezy lub być kołem ratunkowym w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Konstrukcje aluminiowe na wodzie

Organizując event w pobliżu zbiornika wodnego, warto wykorzystać ten element krajobrazu. Do dyspozycji mamy dwie możliwości: pomost bądź katamaran. Decydując się na statyczną konstrukcję na wodzie, szczególną wagę należy przyłożyć do bezpieczeństwa publiczności. Konieczne będą barierki utrzymujące uczestników w odpowiedniej odległości od sceny. Warto wziąć pod uwagę również trybuny.

Katamarany to ciekawe urozmaicenie imprez przy spływach i rzekach. Wypożyczając dom na wodzie, musimy określić masę sprzętu, który chcemy umieścić na pokładzie i liczbę osób, jaką zapraszamy, ponieważ są to niewielkie obiekty. Warto w tym celu zapoznać się z różnymi ofertami konstrukcji pływających.

Event w zamkniętym pomieszczeniu

Na imprezach wewnętrznych organizowanych w halach widowiskowych i targowych nie ograniczają nas zmienne warunki pogodowe. Dzięki temu możliwe są konstrukcje aluminiowe bez zadaszenia lub klatki, które będą doskonałym rozwiązaniem w przypadku pokazów, wystaw czy konferencji. Klatki umożliwiają dowolny układ oświetlenia i idealnie sprawdzą się jako przestrzeń dla produktów prezentowanych podczas eventów.