Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Materiał partnera
2019-05-29

Masz sporych rozmiarów dom albo duże mieszkanie i nie bardzo ogarniasz bałagan, jaki fundują ci twoi najbliżsi? A może jesteś właścicielem małego lub większego przedsiębiorstwa i nie masz czasu, tak jak twoi pracownicy, zaprzątać sobie głowy kwestią utrzymania porządku w firmie? Przed tobą duża uroczystość rodzinna i szukasz rąk do pomocy przy sprzątaniu? Jeśli odpowiedź na wszystkie pytania brzmi tak, to czas zacząć szukać  rzetelnej i solidnej firmy sprzątającej, takiej jak Serwis Sprzątający "PRISTINE" z Gdańska.

Doświadczenie i kwalifikacje

Wybierając jakąkolwiek firmę zazwyczaj sprawdzamy opinie o niej. Można to zrobić przeglądając fora internetowe lub popytać wśród znajomych i rodziny. Niektóre firmy sprzątające mają swoje strony internetowe, na których umieszczone są referencje od klientów. Zarówno one, jak też wiele pozytywnych opinii to znak, by bliżej przyjrzeć się danej firmie. To, co powinno cię zainteresować to przede wszystkim kwalifikacje i doświadczenie pracowników. Profesjonalna ekipa powinna posiadać odpowiednie przeszkolenie w zakresie wykonywanych czynności, jak też używanych środków czystości oraz sprzętu. Jej cechami charakterystycznymi powinny być uczciwość oraz staranność. Niedopuszczalne jest, by pracownik firmy sprzątającej szperał w rzeczach osobistych zleceniodawcy, podkradał, niszczył, czy nawet przeglądał mienie, które do niego nie należy. Niezwykle istotne jest również, by serwis sprzątający posiadał niezbędne dokumenty, pozwalające na prowadzenie działalności, oraz ubezpieczenie, w razie uszkodzenia mienia (np. sprzętu komputerowego czy urządzeń biurowych). Kolejną kwestią, bardzo ważną, jest umowa. Powinna być dobrze skonstruowana i zawierać najważniejsze ustalenia, warunki współpracy, koszty, termin wykonania usługi, jak też gwarancję na wykonaną przez ekipę sprzątającą pracę. To taka forma zabezpieczenia dla obydwu stron.

Profesjonalny sprzęt

Dobre firmy sprzątające, którym zależy na najwyższej jakości wykonanych usług, poza wykwalifikowaną ekipą, powinny być zaopatrzone w specjalistyczny sprzęt, który przewyższa możliwości zwykłych urządzeń domowych. Warto by było jakim sprzętem dysponuje firma, z którą chcesz podjąć współpracę. Profesjonalne serwisy sprzątające będą korzystały z najwyższej jakości preparatów i środków czyszczących i myjących, jak też konserwujących. Dobrze, jakby były one antyalergiczne i przyjazne dla środowiska. Bardzo ważny jest sprzęt. Nowoczesne maszyny, które pozwalają w krótkim czasie na dokładne umycie i wyczyszczenie wszelkiego rodzaju powierzchni, tych z drewna, glazury, kafli, szkła itp., powinny być wysokiej klasy od sprawdzonych producentów. Zaopatrzenie powinno obejmować; odkurzacze, myjki ciśnieniowe i ultradźwiękowe, zamiatarki, polerki oraz maszyny do czyszczenia ekstrakcyjnego.

Kompleksowa oferta

Zakres usług w wyborze firmy porządkowej jest chyba decydujący. Upewnij się, że ta wybrana przez ciebie sprosta twoim oczekiwaniom i świadczy usługi, które tobie odpowiadają. PRISTINE to polecana i profesjonalna firma, która świadczy kompleksowe usługi sprzątające zarówno dla klientów indywidualnych i biznesowych. Są one dopasowywane indywidualnie do potrzeb i wymagań każdego klienta. Pracownicy zajmują się sprzątaniem mieszkań i domów. Jeśli przed tobą sprzątanie po remoncie, możesz liczyć na pomoc gdańskiego serwisu sprzątającego. Oferta obejmuje także sprzątanie dla firm, w tym sprzątanie biurowców. Można skorzystać z usługi sprzątania abonamentowego lub pojedynczego zlecenia.

Opracowanie artykułu:

Serwis Sprzątający "PRISTINE" Gołębiewska Joanna

ul. Kombatantów 3A lok. 31, 80-464 Gdańsk pomorskie
e-mail
telefon