Rozbiórka hal, magazynów, ale też garaży blaszanych na prywatnych posesjach to działania, które muszą być wykonane przede wszystkim bezpiecznie. Zapewniają to specjalistyczne firmy zajmujące się demontażem konstrukcji stalowych. Usługi w tym zakresie realizuje się także z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi. Czym należy kierować się przy wyborze fachowców do rozbiórki metalowych obiektów?

Przygotowanie do demontażu konstrukcji stalowych

Zanim poszczególne magazyny, garaże czy komórki zostaną poddane cięciu, prace w tym zakresie trzeba odpowiednio zaplanować. Profesjonalne firmy świadczące takie usługi przed rozpoczęciem rozbiórki przystępują do oględzin i analizy danej konstrukcji. Dopasowują tym samym optymalne metody jej demontażu. Dlaczego jest to istotne? Przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Ma też wpływ na szybkość ukończenia prac. Dobrze przemyślany plan działania pozwala w krótkim czasie rozebrać nawet duży obiekt ze stali.

Z tego względu przy demontażu konstrukcji stalowych najlepiej jest postawić na takie firmy, jak np. Clean-Stal-Eco. Zatrudnieni w niej pracownicy biorą udział w specjalnych szkoleniach z zakresu BHP. Są zatem odpowiednio przygotowani do prac rozbiórkowych, po których ukończeniu przeprowadzają oczyszczanie terenu. Usunięcie wszystkich odpadów daje w tym wypadku możliwość szybszego rozpoczęcia zagospodarowania posesji według nowego planu inwestora. Przy poszukiwaniu firmy do demontażu konstrukcji stalowych dobrze jest wybrać tę, która dysponuje również odpowiednim sprzętem do takich prac.

Jak profesjonalnie przeprowadza się rozbiórkę konstrukcji stalowych?

Stal to materiał stosunkowo trwały i odporny na działanie wielu czynników zewnętrznych. Jego uszkodzenie mechaniczne nie jest łatwe, dlatego tak chętnie wykorzystuje ten stop żelaza z węglem w budownictwie. Przy rozbiórce obiektów stalowych konieczne jest zatem użycie specjalnych urządzeń do cięcia metalu. Przydaje się również wydajny palnik oraz narzędzia wykorzystywane do rozkręcania elementów połączonych ze sobą np. nitami.

Poszczególne części metalowego obiektu są cięte na mniejsze dopiero w momencie, gdy usunięte zostały elementy konstrukcyjne i tym samym budynek został obalony. Sprawdzone firmy zajmujące się takimi rozbiórkami dokonają niezbędnej obróbki stalowych odpadów oraz ich segregacji. Zadbają też o transport do miejsca utylizacji. To duże udogodnienie, które skraca czas przygotowania posesji do nowego zagospodarowania. Demontaż konstrukcji stalowych to zatem wieloetapowy proces. Dobrze jest zlecić go firmie, która jest w stanie dokonać realizacji kompleksowo – włącznie z wywozem odpadów powstałych w wyniku rozbiórki.