Zdobycie nowych klientów to duże wyzwanie stojące przed małą lokalną firmą. Wielu przedsiębiorców nie docenia tradycyjnych form reklamy i zapomina, że najskuteczniejszym miejscem pozyskiwania klientów jest najbliższa okolica. Dobrze zaprojektowana i wykonana reklama zewnętrzna to najpewniejszy sposób na wypromowanie własnego biznesu. Sprawdź, jakie są formy reklamy outdoorowej i w jakie materiały promocyjne warto zainwestować.

Reklama zewnętrzna – skuteczność

Ustalając strategię marketingową dla lokalnej firmy, warto mieć w pamięci, że ludzie są wzrokowcami i łatwiej zapamiętują to, co widzą. Klient, który codziennie mija sklep z akcesoriami ogrodowymi, nie będzie tracił czasu na zakup sprzętu przez internet, ponieważ przypomni sobie o punkcie, który mija na co dzień. Aby sklep lub punkt usługowy stał się trwałym elementem miejskiego krajobrazu, powinien być dobrze widoczny i odpowiednio zareklamowany. Wyraźna reklama outdoorowa w formie billboardu albo szyldu, oferowana przez firmę Poster, jest nie tylko sposobem na przedstawienie oferty handlowej, ale też estetycznym dodatkiem urozmaicającym witrynę sklepową.
Odpowiednie oznakowanie siedziby firmy to kwestia kluczowa dla lokalnego biznesu. Każdy właściciel powinien zadbać o dobrą widoczność punktu i utrwalenie nazwy  firmy w świadomości potencjalnych klientów.

Tradycyjny szyld czy niebanalne kasetony reklamowe i litery świetlne?

Specjaliści od reklamy zewnętrznej z firmy Poster wiedzą, że identyfikacja wizualna to podstawa sukcesu każdego biznesu lokalnego. Elegancki szyld z logo i nazwą firmy, zawieszony na elewacji, jest widoczny z daleka – nawet w nocy i przy słabym oświetleniu zewnętrznym. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się nowoczesne kasetony podświetlane pozwalające podświetlać nazwę firmy przez całą dobę. Inną formą reklamy, proponowaną przez Poster, są oklejane witryny, które można wykorzystać na reklamę produktów lub usług. Lokalni usługodawcy często umieszczają na nich propozycje z katalogów i przedstawiają aktualne promocje.

Banery reklamowe od Poster

Banery to jedna z najtańszych form reklamy zewnętrznej. Można je z powodzeniem zawiesić na każdej pionowej powierzchni – są nie tylko budżetowym rozwiązaniem dla małych firm, ale także efektywną formą promocyjna. Korzystając z pomocy specjalistów z Poster, klient może dobrać najlepszy materiał na baner, który wytrzyma najtrudniejsze warunki atmosferyczne i nawet po wielu latach nie straci swojej pierwotnej formy.