O tym, że wirusy i bakterie niosą ze sobą konkretne zagrożenia, wiemy od zawsze, ale pandemia koronawirusa zdecydowanie podniosła naszą świadomość dotyczącą metod radzenia sobie z drobnoustrojami. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że należy utrzymywać dystans społeczny, oraz dokładnie myć ręce, a jeśli to możliwe używać rękawiczek ochronnych. Dodatkowo warto dowiedzieć się czegoś na temat dezynfekcji pomieszczeń, z których korzystamy.

Dlaczego dezynfekcja pomieszczeń jest ważna w czasie pandemii?

Jeśli z pomieszczenia korzysta wiele osób, jak to ma miejsce na przykład w szkołach, czy innych budynkach użyteczności publicznej lub usługowych, częsta dezynfekcja może okazać się potrzebna. Przebywając w sklepach, centrach handlowych, hotelach, bankach czy urzędach i w transporcie publicznym, oczekujemy od osób czy organizacji nimi zarządzających, zapewnienia nam bezpieczeństwa przed zarażeniem się koronawirusem. Z tego względu korzystanie z usług firm specjalizujących się w odkażaniu i dezynfekcji znacznie się zwiększyło. To na właścicielach i zarządcach tych wszystkich obiektów spoczywa obowiązek dbania o to, aby ich klienci czuli się bezpiecznie i komfortowo. Prewencyjna działania powinny być tak samo ważne, jak zasłanianie ust i nosa oraz dokładne mycie rąk.

Skuteczna i prawidłowa dezynfekcja pomieszczeń

Warto wiedzieć, że prawidłowa dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni, z których korzysta wiele osób, to procedura wymagająca specjalistycznej wiedzy oraz zastosowania odpowiednich preparatów i metod odkażania. Aby zapewnić skuteczność działań, nie wystarczy zwykłe przetarcie powierzchni, dlatego warto zlecić wykonanie dezynfekcji specjalistycznej firmie takiej jak Dezynsekcja24. Fachowcy wykonujący zlecenie posiadają odpowiednią wiedzę dotyczącą stosowanych środków, ich spektrum działania, konieczności zastosowania odpowiedniego stężenia danego preparatu, a także czasu, jakiego potrzebuje, aby zapewnić maksymalną skuteczność.

Środki dobrane przypadkowo, czy też użyte w niewłaściwym stężeniu, mogą spowodować więcej szkody niż pożytku. Metodę dezynfekcji należy dobrać w zależności od wielkości danego pomieszczenia, jego wysokości i przeznaczenia, a także od rodzaju powierzchni, które będą odkażane. Innych zabiegów wymaga bowiem sklep z tekstyliami, a nieco innych biuro, w którym znajduje się sprzęt elektroniczny.