Grupy pracowników, aby działały efektywnie powinny być nastawione do siebie przyjacielsko i nawiązać nieformalne relacje. Rodzi to pewną lojalność wobec firmy i poczucie przynależności do zespołu. Integracje Online dla Firm to oszczędność czasu i pieniędzy dla przedsiębiorców. Jakie jeszcze korzyści daje zintegrowanie zespołu przez internet? Jakie  zajęcia wybierają firmy dla swoich pracowników? Czy taka forma może wzbudzać zainteresowanie?

Po co integrować pracowników?

Przedsiębiorcy, którzy dostrzegają korzyści w tworzeniu zintegrowanych grup pracowników, mają większe szanse na zbudowanie prężnie rozwijającego się zespołu, a taki team pracuje dużo bardziej efektywnie. Pracownicy stają się przyjaźnie nastawieni na dialog i otwarci na współpracę. Są też chętni do niesienia pomocy swoim kolegom i koleżankom i nie widzą w sobie nawzajem zagrożenia, tylko współpracownika.

Integracje Online dla Firm to możliwość zorganizowania warsztatów edukacyjnych, gier i eventów rozrywkowych oraz konferencji biznesowych. Wszystko odbywa się w sieci. Nie ma konieczności wynajmowania specjalnych pomieszczeń, zamawiania firmy cateringowej i opłacania transportu. Taka forma zajęć umożliwia scalanie zespołów przedsiębiorstw krajowych oraz międzynarodowych. Organizatorzy starają się, jak najlepiej aktywizować wszystkich członków zespołu do zabawy. Jak dodaje jeden ze specjalistów Integracji Online dla Firm:

Warsztaty mają zachęcić uczestników do rozmowy i dzielenia się pomysłami. Nastawione są na działanie zespołowe i tworzenie czegoś wspólnie. Zwiększa to poczucie odpowiedzialności za zadania i projekty grupowe.

Co proponują organizatorzy Integracji Online?

Harmonogram poszczególnych warsztatów i gier jest poprowadzony w taki sposób, aby integracja online była czasem wypełnionym dyskusją, śmiechem i ciekawymi uwagami uczestników zabawy. Integracja dla Firm organizuje m.in.:

  • Warsztaty tańca i jogi, które pozwalają na wspólną zabawę.

  • Warsztaty improwizacji, które mają rozwijać umiejętności miękkie uczestników.

  • Zajęcia kulinarne oraz wspólne malowanie dzieła online, które pomagają w budowaniu zespołu

  • Liczne gry kryminalne, akcji oraz humorystyczne, wszystkie mają za zadanie scalać zespoły pracowników.

Właściciele firm za pośrednictwem Integracji Online dla Firm mogą również organizować konferencje i duże eventy online. Wydarzenia te składają się z licznych modułów, które przeplatane są zabawnymi grami, jak „Let’s talk” lub „Kabaret interaktywny”.