Kadry i płace – jak pomoże w ich prowadzeniu biuro rachunkowe?

Materiał partnera
2019-10-21
Biuro rachunkowe

Rozliczanie zatrudnionych pracowników nie należy do czynności prostych i zajmujących mało czasu. Żmudna praca w tym zakresie może być niekiedy bardzo problematyczna dla przedsiębiorcy. Można jednak uniknąć kłopotliwej straty czasu i możliwych konsekwencji wynikających z nieprawidłowego prowadzenia spraw kadrowo-płacowych firmy. Rozwiązaniem są usługi świadczone przez dobre biura rachunkowe – czym dokładnie mogą się zająć księgowi?

Dokumentacja pracownicza pod kontrolą

Zatrudnienie osób na wybranych stanowiskach w firmie niesie za sobą szereg konsekwencji i obowiązków. Przede wszystkim nawiązanie stosunku pracy musi opierać się na stosownej umowie. Jej przygotowanie lub sprawdzenie można zlecić księgowym z biura rachunkowego, którzy skonstruują dokumenty w taki sposób, by gwarantowały możliwość legalnej współpracy między stronami. Biuro rachunkowe zajmie się też innymi elementami dokumentacji pracowniczej.

Zaliczają się do niej wszelkiego rodzaju zaświadczenia czy wnioski, ale nie tylko. Obowiązkiem pracodawcy jest także prowadzenie akt osobowych. Zajmie się tym biuro rachunkowe Komp-Biur, które świadczy kompleksowe usługi w zakresie prowadzenia kadr i płac przedsiębiorstw małych, średnich i rozbudowanych. Warto specjalistom zlecić także wykonanie regulaminu pracy, co pozwoli ustalić najważniejsze kwestie związane z obowiązkami zatrudnionych osób, ale też pracodawcy. O co jeszcze zadbają księgowi zajmujący się obsługą kadrowo-płacową firm?

Wynagrodzenia w odpowiedniej wysokości

Należne wynagrodzenie za wykonaną pracę musi trafiać na rachunek bankowy podany przez pracownika. Pensję należy wypłacać również terminowo, a kluczowa jest jej wysokość. Wszystkimi kwestiami w tym zakresie zajmie się biuro rachunkowe rozliczające firmę w sposób kompleksowy. Sporządzenie listy płac z uwzględnieniem zwolnień lekarskich, zasiłków czy ekwiwalentów to duże odciążenie przedsiębiorcy, który może skupić się na realizacji innych celów związanych z rozwojem działalności.

Księgowi z dobrego biura rachunkowego zajmą się również kwestiami związanymi z ZUS i US. Deklaracje i raporty wymagane przez te instytucje zostaną do nich dostarczone na czas, a prawidłowe wypełnienie pozwoli uniknąć problematycznych konsekwencji. Warto też pamiętać, że biuro rachunkowe zajmie się prowadzeniem ewidencji urlopów i zasiłków. Sprawy związane z zatrudnianiem pracowników mogą być zatem w pełni kontrolowane przez specjalistów, dzięki czemu przedsiębiorca nie musi martwić się ich regularnym, czasochłonnym realizowaniem.

Opracowanie artykułu:

Komp-Biur sp. z o.o. Biuro rachunkowe

ul. Ligustrowa 2, 03-995 Warszawa Wawer, mazowieckie
e-mail
www