Biuro rachunkowe Status mieści się w Warszawie i działa na rynku od 1999 roku. Świadczy kompleksowe usługi księgowe dla małych, średnich i dużych firm zlokalizowanych na terenie całego kraju i za granicą. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, biuro rachunkowe Status wprowadziło do swojej oferty outsourcing kadrowo-płacowy. Na czym to polega?

Czym jest outsourcing kadrowo-płacowy?

Każdy pracodawca musi przestrzegać przepisów z zakresu prawa pracy i rzetelnie wywiązywać się z obowiązków względem swoich pracowników. Zatrudnienie nowej osoby wiąże się z licznymi formalnościami, takimi jak przygotowanie umowy o pracę, zorganizowanie badań lekarskich czy szkolenia BHP. Nie mniejszej uwagi wymaga obsługa pozostałych członków załogi. Chodzi tu między innymi o naliczanie wynagrodzeń czy wystawianie zaświadczeń o zarobkach na prośbę zainteresowanego.

Wszystko to zajmuje mnóstwo czasu i generuje koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Można je zredukować, powierzając obsługę kadrowo-księgową przedsiębiorstwa wybranej firmie zewnętrznej. np. biuru rachunkowemu Status, które ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu kadrami. Tym właśnie jest outsourcing kadrowo-płacowy, scedowaniem części lub całości obowiązków pracodawcy względem pracowników na niezależnego specjalistę. Zazwyczaj usługa ta współistnieje z obsługą księgową, co daje przedsiębiorcy swobodę w rozwijaniu swojego biznesu.

Jakie usługi w ramach obsługi kadrowo-płacowej świadczy biuro Status?

Największą zaletą współpracy z biurem rachunkowym Status jest elastyczna oferta. Przedsiębiorca sam decyduje o tym, jaki zakres usług go interesuje. Jeżeli chodzi o outsourcing kadrowo-płacowy, to biuro Status zajmuje się:

  • prowadzeniem, przechowywaniem i kontrolowaniem akt osobowych pracowników zgodnie z wymogami RODO,

  • naliczaniem wynagrodzeń,

  • przygotowywaniem rozliczeń dla ZUS-u, US i PFRON-u,

  • rozliczaniem urlopów,

  • wystawianiem zaświadczeń dla pracowników,

  • doradztwem w zakresie prawa pracy,

  • przygotowywaniem świadectw pracy.

Specjaliści z biura Status na bieżąco monitorują regulacje prawne, co gwarantuje rzetelną realizację wszystkich wymienionych wyżej usług. Ponadto ponoszą pełną odpowiedzialność za ewentualne błędy w rozliczeniach czy dokumentacji. Dzięki kompleksowej obsłudze kadrowo-płacowej przedsiębiorca nie musi tracić pieniędzy na budowę i wyposażenie wewnętrznego działu Kadr i Płac oraz systematyczne szkolenie jego pracowników. W ramach opłaty abonamentowej może skorzystać z fachowej wiedzy niezależnych specjalistów, którzy z pełnym zaangażowaniem zajmą się obsługą jego firmy.