Blog Panoramy Firm

Kompleksowe usługi biura rachunkowego w zakresie prowadzenia ksiąg handlowych

Materiał partnera
2019-05-18
Usługi rachunkowe

Księgi handlowe są formą rozliczania obowiązującą przeważnie duże firmy, których przychód jest wystarczająco wysoki. Ich prowadzenie nie należy do łatwych czynności, a szereg skomplikowanych obliczeń warto powierzyć specjalistom z dobrego biura rachunkowego. Księgowi zadbają o to, by księgi handlowe zostały sporządzone w sposób rzetelny i profesjonalny – co dokładnie wchodzi w zakres tego typu usług?

Tylko przy sporych przychodach

Podmioty zobowiązane do prowadzenia ksiąg handlowych muszą zadbać o to, by te były prowadzone w sposób rzetelny. Konieczne w takim wypadku jest przygotowanie zakładowego planu kont, co zlecić można księgowym ze sprawdzonego biura rachunkowego. W ramach kompleksowej współpracy związanej z prowadzeniem pełnej księgowości będą oni w stanie zadbać także o każdy istotny element wymagający precyzyjnego zewidencjonowania. Dotyczy to przede wszystkim wszelkich operacji gospodarczych, które zrealizowała dana firma w okresie rozliczeniowym.

Ewidencji podlegają w przypadku ksiąg handlowych również należności i zobowiązania przedsiębiorstwa. Rzetelne gromadzenie wszelkich informacji w tym zakresie to zadanie niezwykle żmudne i pochłaniające wiele czasu, dlatego warto powierzyć je księgowym. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług biura rachunkowego Bartiz, które jest w stanie zaproponować swoim klientom kompleksową obsługę w zakresie prowadzenia pełnej księgowości, ale nie tylko. O czym jeszcze pamiętać muszą podmioty zobowiązane do prowadzenia ksiąg handlowych?

Kompleksowe usługi

Pełna księgowość to zatem sporządzenie wspomnianego już zakładowego planu kont, a także rzetelne prowadzenie ewidencji w wielu obszarach działalności. Warto też wspomnieć o konieczności przygotowywania miesięcznych zestawień obrotów i sald. Również i tę czynność przejmą księgowi w ramach kompleksowej współpracy z przedsiębiorstwem w zakresie prowadzenia ksiąg handlowych. Taka forma rozliczenia wymaga ogromnej precyzji, wiedzy i rzetelności, którą gwarantują wyłącznie doświadczeni, renomowani księgowi.

Wyróżnia ich także pełen zakres usług, które obejmują też sporządzanie niezwykle istotnych sprawozdań. Trafiają one następnie do Urzędu Statystycznego i są obecnie wymagane dla podmiotów rozliczających się za pomocą pełnej księgowości. Dobre biuro rachunkowe jest również w stanie zadbać o dokładne sprawdzenie dokumentów źródłowych. Należy skontrolować je pod kątem zgodności z wymogami określonymi w ustawie o rachunkowości – nieprawidłowości na tym polu mogą doprowadzić do poważnych problemów dla firmy. Powierzenie specjalistom z biura rachunkowego prowadzenia ksiąg handlowych to zatem rozwiązanie niezwykle komfortowe, ale gwarantujące też bezpieczeństwo dla przedsiębiorstw wybierających taką właśnie formę rozliczenia.

Opracowanie artykułu:

Bartiz Usługi Księgowe Izabela Wieluńska

ul. Jagiellońska 10H, 80-371 Gdańsk pomorskie
e-mail
www