Biuro rachunkowe jest miejscem pracy ekspertów posiadających uprawnienia do prowadzenia ksiąg rachunkowych i innych wynikających z tej czynności usług. To właśnie tutaj podatnicy mogą zostawić swoje sprawy związane z księgowością za odpowiednią opłatą. Biuro rachunkowe przejmuje część obowiązków przedsiębiorcy i świadczy na jego rzecz określone stosowną umową usługi. Czym dokładnie zajmują się księgowi? Jakie obowiązki spełnia biuro rachunkowe?

Podstawowe usługi księgowe i rachunkowe

Zakres działalności biura rachunkowego najszerzej można ująć jako obsługa księgowa i kadrowo-płacowa oraz doradztwo podatkowe. Eksperci zajmują się przede wszystkim prowadzenie ksiąg rachunkowych, a także ksiąg przychodów i rozchodów. Do obowiązków Biura Usług Księgowych Buk należy również sporządzanie ryczałtowej ewidencji przychodów, a także ewidencji VAT. Specjaliści z zakresu rachunkowości przygotowują dla swoich klientów różne deklaracje podatkowe – PIT, CIT oraz VAT. Takie usługi wliczają się do kompleksowej i pełnej obsługi księgowej firm. W sferze działań biura rachunkowego Buk mieszczą się również tak zwane kadry i płace.

W ramach tego rodzaju usług eksperci zajmują się pełną obsługą pracowników podlegających im przedsiębiorstw. Przygotowują dla nich umowy o pracę lub zlecenia, sporządzają akta osobowe, rejestrują ich w ZUS-ie, spisują raporty, a ponadto rozliczają ich z urlopów, zwolnień lekarskich, delegacji oraz nadgodzin. Obsługa księgowa przedsiębiorstw oferowana przez biuro Buk z Węgrowa nie ogranicza się zatem jedynie do prowadzenia stosownych ewidencji, ale obejmuje też sprawy związane z zatrudnieniem i wynagrodzeniami. Dzięki temu przedsiębiorcy znajdują wszystkie potrzebne usługi w jednym miejscu, a to pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Wielu przedsiębiorców uważa, że są w stanie sami zająć się sprawami rachunkowymi, podatkowymi i kadrowymi w swojej firmie. Oznacza to jednak konieczność śledzenia częstych zmian w przepisach oraz ich interpretacji przez grono specjalistów. Współpraca z Biurem Usług Księgowych Buk wyklucza ten problem, ponieważ eksperci na bieżąco monitorują sytuację prawną i doskonale się w niej orientują, co pozwala im prowadzić sprawy klientów w zgodzie z aktualnymi wytycznymi. Biuro rachunkowe jest też doskonałym rozwiązaniem dla jednoosobowych działalności gospodarczych, ponieważ dzięki pomocy specjalistów przedsiębiorcy mogą skupić się na rozwijaniu swojej firmy zamiast na księgach i podatkach.