Na czym polega serwis urządzeń drukujących i kopiujących?

Materiał partnera
2019-10-30
urządzenie wielofunkcyjne

Kserokopiarki i drukarki niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa należą do najbardziej eksploatowanych urządzeń. W sytuacji awarii urządzeń drukujących praca całej firmy może zostać wstrzymana, dlatego tak ważne są regularne przeglądy tych urządzeń i szybka naprawa w razie usterki. Zobacz, na czym polega serwis urządzeń drukujących i kopiujących oraz czym kierować się przy wyborze firmy świadczącej usługi serwisowe.

Serwis drukarek i kserokopiarek

Mimo że coraz częściej korespondencja odbywa się drogą elektroniczną, nadal w wielu sytuacjach nic nie zastąpi wydruku. W sytuacji awaryjnej ważna jest więc szybka i profesjonalna naprawa sprzętu. W tym celu warto skorzystać z usług firmy zajmującej się serwisem drukarek i kserokopiarek, takiej jak Impuls Serwis w Legnicy. Firmy posiadają szeroki wybór części zamiennych różnych producentów, co pozwala świadczyć im szybkie usługi naprawy i minimalizować straty, związane z chwilowym brakiem możliwości użytkowania tych urządzeń. Dojeżdżają także do klienta, a w sytuacjach, gdy naprawa może zająć więcej czasu, oferują sprzęt zastępczy.

Aby uniknąć sytuacji awaryjnych, warto serwisować sprzęt regularnie. Do takich działań zaliczają się okresowe przeglądy tych urządzeń obejmujące:

 • całkowity demontaż urządzenia oraz ponowny montaż oczyszczonych elementów drukarki,
 • sprawdzenie pod kątem ewentualnych uszkodzeń mechanicznych,
 • ekspertyza dotycząca stanu technicznego sprzętu,
 • odkurzanie drukarki z wszelkich pyłów, kuchu i innych nieczystości,
 • oczyszczenie układów: skanowania, napędowego, utrwalania druku (wałek dociskowy oraz grzewczy),
 • oczyszczenie toru prowadzenia papieru - rolek poboru papieru, wałków registracyjnych, rolek prowadzących,
 • smarowanie elementów układu napędowego, a także innych elementów ruchomych,
 • wymiana uszkodzonych części urządzenia,
 • sprawdzenie prawidłowości i regulacja poboru papieru,
 • czyszczenie czujników optycznych, prowadnicy karetki i czoła głowicy, filmu sterującego głowicą oraz czyszczenie z tuszu mechanizmu parkowania karetki,
 • oczyszczanie obudowy drukarki,
 • wykonanie wydruków próbnych w celu sprawdzenia wykonanej usługi.

Wynajem urządzeń drukujących

Zdarzają się jednak sytuacje, gdy naprawa drukarki lub kserokopiarki nie jest możliwa. Stajesz wtedy przed wyborem wynajmu lub zakupu nowego urządzenia. Firmy oferujące wynajem często proponują tę usługę w pakiecie z serwisem urządzenia, co pozwala na oszczędność i daje Ci gwarancję naprawy w sytuacji uszkodzenia urządzenia.

Nie zawsze jednak wynajem urządzeń drukujących i kopiujących się opłaca. Jest to stała opłata abonamentowa, często również obowiązują Cię wtedy limity miesięczne sporządzania kopii, a po ich przekroczeniu zobowiązany jesteś do uiszczenia dodatkowej opłaty.

Odchodzi jednak koszt jednorazowego większego wydatku, jaki czeka Cię w przypadku zakupu urządzeń. To, które rozwiązanie opłaca się bardziej, zależy więc od częstotliwości korzystania z urządzenia w Twoim przedsiębiorstwie. O pomoc warto poprosić specjalistów, którzy doradzą, które rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystniejsze oraz na jaki typ urządzenia się zdecydować.

Zakup sprzętu biurowego

Jeśli zdecydujesz się na zakup sprzętu, możesz obniżyć koszty, kupując urządzenie używane lub postawić na sprzęt nowy, posiadający dłuższą gwarancję.

W ofercie sklepów internetowych z kserokopiarkami znajdziesz bogaty asortyment urządzeń, na który składają się:

Niezależnie, czy zdecydujesz się na zakup sprzętu nowego, czy używanego pamiętaj, że regularne przeglądy mogą znacznie zwiększyć żywotność urządzenia. Nigdy nie dokonuj napraw ani przeróbek sprzętu samodzielnie, ponieważ może być to przyczyną utraty gwarancji.

Opracowanie artykułu:

Impuls Serwis

ul. płk. K. Myrka 4c, 59-220 Legnica dolnośląskie
e-mail
www