czas czytania: 2 min materiał partnera

O czym trzeba pamiętać, zlecając sprzątanie biura?

sprzatanie

Czyste i schludne biuro to nie tylko kwestie higieniczne. Porządek zdecydowanie poprawia komfort pracy i wprowadza miłą atmosferę. Bałagan nie sprzyja też efektywności i może przyczyniać się do gubienia ważnych dokumentów! Właśnie dlatego należy regularnie sprzątać jego wnętrze. Czy opłaca się zamówić zewnętrzną firmę, czy może lepiej własnego pracownika? O czym musisz pamiętać, nim podejmiesz ostateczną decyzję?

Własny pracownik czy zewnętrzna firma?

Własny pracownik to dobre wyjście pod względem zarządzania, gdyż możesz samodzielnie planować jego pracę, a także jej zakres. Niestety, czasami trudno znaleźć odpowiedzialna i doświadczoną osobę na to stanowisko. Mogłoby się wydawać, że w sprzątaniu nie ma nic trudnego, jednak wbrew pozorom, to bardzo odpowiedzialne zajęcie. Osoba sprzątająca nie tylko musi dbać o porządek na terenie całego obiektu, ale też powinna być ostrożna względem cennych przedmiotów, które łatwo zniszczyć chemią, czy też wodą. Posiadanie własnej ekipy sprzątające jest wygodne, o ile sprzątanie każdego pomieszczenia musi odbywać się codziennie. W większości przypadków decydujemy się jednak na profesjonalne firmy sprzątające. Oferują nie tylko wysokiej jakości detergenty i urządzenia sprzątające, ale przede wszystkim kredyt zaufania. Przedstawiciele poznańskiej firmy Błysk i Sukces podkreślają, że najważniejsze zawsze jest zadowolenie klienta. Podpisując umowę z zewnętrzną firmą, nie musimy bać się, że nasza elektronika zostanie uszkodzona przez niewykwalifikowanych pracowników.

Czym zajmą się profesjonaliści?

Firma firmie nierówna, dlatego podejmując decyzję, przede wszystkim należy przyjrzeć się kilku ofertom. Zakres usług może różnić się, w zależności posiadanych sprzętów i możliwości każdego przedsiębiorstwa. Szukając ekipy sprzątającej do biura, warto odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania:

  1.      Ile razy w tygodniu miałyby być świadczone usługi? Niekiedy o codzienne porządki (np. wynoszenie śmieci) dbają pracownicy, a kompleksowego sprzątania potrzeba tylko raz w tygodniu.
  2.      Jaki rodzaj powierzchni będzie do posprzątania? Posiadając wykładziny i inne trudne powierzchnie warto upewnić się, że firma posiada specjalistyczne urządzenia piorące.
  3.      Jakiego zakresu usług wymagasz? Może to być tylko podstawowe sprzątanie pomieszczeń biurowych, ale też łazienek, kuchni oraz okresowe mycie okien.

Mogąc nakreślić, czego mniej więcej oczekujesz, porównaj swoje potrzeby z ofertami firm sprzątających. Wiele z nich nie ogranicza się tylko do zwykłych czynności, podejmując się nawet największych wyzwań, takich jak usuwanie uporczywych plam lub sprzątanie po remoncie biura.