Outsourcingowa obsługa kadrowo-płacowa – czego dotyczy i dlaczego jest opłacalna?

Materiał partnera
2019-10-07

Najlepsze biura rachunkowe świadczą bardzo szerokie usługi outsourcingu księgowości. Mowa o obsłudze rachunkowej, doradztwie podatkowym i inwestycyjnym, a także o obsłudze kadrowo-płacowej. To ona generuje spore wydatki stałe oraz zmienne, dlatego dzisiaj zarówno małe, jak i duże firmy często decydują się na podjęcie współpracy z ekspertami zewnętrznymi.

Opłacalność outsourcingowej obsługi kadrowo-płacowej

Wiele firm decyduje się tylko na powierzanie zewnętrznym podmiotom spraw księgowych i rachunkowych w obawie, iż obsługa kadrowo-płacowa będzie w ich organizacjach w outsourcingowym modelu zbyt droga, nieterminowa oraz utrudniona. Warto jednak wiedzieć, że jest dokładnie odwrotnie. Firmy, które zdecydowały się na zewnętrzną obsługę kadrowo-płacową, mogą w spokoju realizować swoje cele właściwe dotyczące prowadzenia działalności usługowej, handlowej, czy też produkcyjnej. Nie tylko jednak optymalizacja obowiązków w firmie staje się zaletą zewnętrznych usług kadrowo-płacowych. Ważne jest także to z perspektywy finansowej. Brak konieczności zatrudniania własnych pracowników kadrowych, wynajmowania większych biur, czy zakupu specjalistycznych sprzętów, to ogromne miesięczne, czy też roczne oszczędności. Wielokrotnie wydatki stałe optymalizowane są nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych, a te zmienne o nawet 50% w porównaniu z prowadzeniem kadr i płac we własnych zakresie.

Kompleksowe usługi kadrowo-płacowe

Usługi kadrowo-płacowe to nie tylko prowadzenie akt pracowniczych oraz przygotowywanie list płac. To również sporządzanie deklaracji ZUS wraz z przekazem elektronicznym; sporządzanie umów o pracę, aneksów, wypowiedzeń, świadectw pracy; sporządzanie dokumentów kadrowych: kwestionariuszy osobowych, skierowań na wstępne i okresowe badania lekarskie, wniosków urlopowych, zaświadczeń o zarobkach i zatrudnieniu, korespondencji z komornikami; sporządzanie rocznych deklaracji rozliczających wpłacone zaliczki na podatek dochodowy z tytułu wynagrodzeń; czy nawet rozwiązywanie różnych problemów pracowników. Pełna obsługa zawsze uwzględnia reprezentację klienta przez Urzędem Skarbowym, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, czy przed instytucjami kontrolnymi.

Jeśli jesteś zatem zainteresowany podjęciem współpracy z szeroko wykwalifikowanym biurem rachunkowym, wybierz firmę KSIĘGOWA Bogusława Lewandowska, która zajmuje się zarówno ewidencją księgową na zasadach ogólnych (księgi rachunkowe oraz sprawozdania finansowe), jak i księgowością uproszczoną (księgi przychodów i rozchodów, karty podatkowe, ryczałt ewidencjonowany).