Strój ochronny pracownika jest bardzo ważny w wielu branżach przemysłu. Jednym z podstawowych elementów, który jest niezbędny do wykonywania obowiązków zawodowych są rękawice ochronne. Powinny być one dobrane nie tylko pod względem rozmiaru, ale przede wszystkim do panujących warunków pracy. Szeroki wybór rękawic odpornych na oddziaływanie czynników mechanicznych i chemicznych oferuje firma Uvex Safety Polska – sprawdź, dlaczego warto skorzystać z jej oferty!

Skuteczna ochrona dłoni przed różnymi zagrożeniami

Różnorodne procesy produkcyjne w wielu przypadkach odbywają się w uciążliwych warunkach, mogących powodować urazy dłoni. Zgodnie z przepisami BHP, pracownicy muszą być zabezpieczeni przed negatywnymi skutkami kontaktu z różnymi czynnikami chemicznymi i mechanicznymi. Oprócz zabezpieczenia stóp czy głowy, kluczowe znaczenie ma też ochrona dłoni. W związku z tym, w wielu miejscach do pracy niezbędne są rękawice ochronne, których szeroki wybór posiada w swojej ofercie producent i dystrybutor środków ochrony dłoni - firma Uvex Safety Polska. Niezwykle istotną kwestią jest prawidłowy dobór modelu rękawic do warunków panujących na danym stanowisku pracy. Zupełnie inne rękawice będą potrzebne do pracy z ostrymi materiałami, które mogą powodować skaleczenia lub otarcia dłoni, a odmienne do wykonywania czynności bardziej precyzyjnych, czy kontaktu z chemikaliami.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i rozwiązań, firma Uvex Safety Polska oferuje m.in. rękawice do prac ogólnych i precyzyjnych, a także rękawice odporne na zagrożenia chemiczne, przekłucia czy przecięcia. Niektóre z dostępnych modeli pozwalają na obsługę ekranu dotykowego, dzięki czemu pracownicy mogą wykonywać wszystkie czynności bez konieczności zdejmowania rękawic. Ponadto w ofercie uvex safety Polska znajdują się najwyższej jakości rękawice ochronne ESD oraz rękawice do prac z urządzeniami pod napięciem. Rękawice ochronne Made in Germany gwarantują świetną oddychalność dzięki zastosowaniu powłoki o otwartych porach, co znacznie ogranicza pocenie się dłoni. Dodatkowo, idealnie sprawdzają się podczas prac montażowych, kontroli jakości czy wykonywania pomiarów - zapewniają bardzo dobre czucie aż po koniuszki palców.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat rękawic ochronnych?

Wyróżnia się jednorazowe rękawice, jak i modele wielokrotnego użytku. Niektóre są dopuszczone do kontaktu z żywnością, więc z powodzeniem są stosowane w przemyśle spożywczym. Podczas kontaktu z substancjami chemicznymi, które mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia ludzkiego, należy stosować rękawice ochronne zgodne z normą EN ISO 374-1:2016. Co więcej, w ofercie firmy Uvex Safety Polska z Większyc w województwie opolskim dostępne są rękawice chroniące przed napięciem eklektycznym do 1000V oraz zapewniające bezpieczną ochronę przed termicznym wyładowaniem łuku elektrycznego, a także rękawice montażowe i odporne na przecięcia odpowiednie do prac w suchych, wilgotnych lub zaolejonych warunkach. Dzięki odpowiednim powłokom rękawice zapewniają bardzo dobrą chwytność, nawet w przypadku śliskich powierzchni przedmiotów. Szeroka oferta firmy Uvex Safety Polska pozwala wybrać idealnie pasujące, wysokiej jakości rękawice dopasowane do danej specyfiki pracy, które ochronią dłonie pracowników na każdym stanowisku.