Nie wszystkie dokumenty możesz przechowywać w formie elektronicznej. Znacznej części z nich nie można również zniszczyć i wyrzucić. Z tego względu konieczne jest znalezienie miejsca na to, aby przechowywać je w bezpieczny i pewny sposób. Sprawdź usługi, jakie oferuje przedsiębiorstwo Archiwum sp. z o.o., archiwizowanie to nie jedyna forma pracy z ważnymi dokumentami. 

Przechowywanie dokumentów zgodnie z obowiązującym prawem 

Mimo rozwoju technologicznego, który umożliwia digitalizowanie dokumentów, przetrzymywanie, przesyłanie, a nawet podpisywanie ich za pomocą możliwości elektronicznych, niektóre dokumenty należy przechowywać w formie fizycznej jeszcze długo nawet po zakończeniu działalności. Przedsiębiorstwo Archiwum sp. z o.o. świadczy usługi związane z opieką nad ważnymi umowami, wnioskami, postanowieniami. W ofercie firmy znajdują się takie zadania, jak archiwizacja dokumentów, przechowywanie akt, tworzenie zakładowych archiwów i składnic, zabezpieczanie i oznaczanie dokumentów klientów. Wszystkie świadczenia oparte są o duże doświadczenie specjalistów i wiedzę zgodnie z którą, mogą oferować profesjonalne usługi archiwizacji. Posiadamy przestrzeń, której wielu przedsiębiorcom brakuje, w związku z czym nie mogą gromadzić dokumentów we własnym zakresie. Segregujemy archiwa i umieszczamy je w przygotowanym miejscu — podkreślają przedstawiciele firmy. 

Jak wygląda proces archiwizacji? 

W pierwszym etapie, aby przeprowadzić archiwizację dokumentów zgodnie z zasadami, konieczne jest zgromadzenie wszystkich akt osobowych, płacowych, wszystkich tych, które prowadzone są w przedsiębiorstwie. Kolejny etap to klasyfikowanie dokumentów zgodnie z zaleceniami klienta oraz wymaganiami prawnymi. Na końcu wszystkie akta otrzymują właściwe oznaczenia i zostają pogrupowane. Przepisy związane z przechowywaniem niektórych dokumentów łatwo określają sposób i czas ich archiwizacji. To ważne, aby powierzyć to zadanie doświadczonym specjalistom, którzy będą dokładnie wiedzieć, jak obejść się z każdym dokumentem.