Hodując pomidory, papryki, czy inne rośliny szklarniowe, należy im zapewnić odpowiednie warunki do rozwoju. W zależności od sposobu uprawy warzyw niezbędne mogą być odpowiednie nawozy, które użyźnią glebę i dostarczą odpowiednie składniki odżywcze. Mogą być niezbędne także środki chemiczne, które będą chronić warzywa przed owadami i szkodnikami. Bez wątpienia jednak warzywa będą potrzebować odpowiedniej temperatury.

Dobra instalacja grzewcza to klucz do sukcesu

Systemy grzewcze są bez wątpienia podstawowym elementem bardziej, czy mniej profesjonalnych szklarni. Chroni ona przed niską temperaturą, wydłużając przy tym czas wegetacji roślin w uprawach pod osłonami. Ważnym aspektem jest wytworzenie stałej i niezmiennej temperatury, która zapewni optymalne warunki do wzrostu, ciągłego rozwoju i dojrzewania plantacji. Wybór technologii grzewczych jest bardzo szeroki, więc warto zapoznać się ze wszystkimi możliwymi opcjami, przed kupnem tej dla siebie. Po dokładnym zaznajomieniu się ze wszystkimi typami ogrzewania, osoba uprawiająca rośliny będzie mogła świadomie dokonać wyboru i nabyć system, który najbardziej mu odpowiada. Jest to tym bardziej ważne, przy profesjonalnych uprawach, na dużą skalę. System taki trzeba nie tylko dobrze wybrać, ale jeszcze odpowiednio zamontować. Tym zająć się może firma Profesional, którą prowadzi Pan Andrzej Nowak. Jest to Polska firma, zajmująca się produkcją szklarni holenderskich. Duże doświadczenie w branży pozwala powyższej firmie stale się rozwijać i szukać coraz to lepszych rozwiązań technicznych i logistycznych. Regularnie wdrażają oni najnowocześniejsze rozwiązania i technologie szklarniowe, dzięki czemu inwestor może ciągle podnosić jakość upraw.

Rodzaje instalacji grzewczych

Instalacje grzewcze można podzielić na kilka rodzajów. Może być to instalacja gazowa. Jest to najlepszy sposób ochrony roślin, w przypadku dużych i nagłych przymrozków. Minusem tego rozwiązania może być jedynie cena. Ten sposób ogrzewania nie należy do najbardziej oszczędnych, jednak zapewnia pełną ochronę przez cały rok. Alternatywą tego sposobu jest ogrzewanie wodne. System jego działania jest stosunkowo prosty. Polega on na podgrzaniu wody przez kocioł, która następnie przechodzi przez rury i grzejniki, oddając ciepło do powietrza. Wysokość temperatury regulują specjalne czujniki, które ją monitorują i dostosowują do wcześniej określonego poziomu. Możliwe jest także ogrzewanie prądem, które jest co prawda drogie, jednak w dalszej perspektywie, zapewnia ono stabilne temperatury i odpowiednie warunki do uprawy.