Utrzymanie porządku w firmie oraz domu z pomocą firmy sprzątającej

Materiał partnera
2019-07-17
firma sprzątająca

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem małej czy też dużej firmy raczej ani ty, ani twoi pracownicy nie macie czasu na zajmowanie się sprzątaniem. Jeśli masz do ogarnięcia duży dom i teren wokół niego, nie zawsze uda ci się posprzątać tak, jak tego chcesz. Wówczas warto pomyśleć o skorzystaniu z usług jednej z firm sprzątających, jak Wiroko z Gdyni, której pracownicy zajmą się kompleksowo uporządkowaniem wyznaczonej przestrzeni.

Jak wybrać firmę sprzątającą?

Ważnych jest tu kilka kwestii. Na początek dobrze jest sprawdzić opinie o danej firmie. Możesz popytać wśród znajomych, ale też zasięgnąć informacji na forach internetowych. Kolejną sprawą są referencje. Poproś o nie. Łatwo je zweryfikować. Wystarczy zadzwonić do przedsiębiorstw, które korzystały z usług firmy i zapytać o przebieg współpracy. Kluczową sprawą są posiadane dokumenty, uprawniające do prowadzenia tego typu działalności, jak też ubezpieczenie OC. Przyda się także doświadczony i wykwalifikowany personel sprzątający. Dowiedz się jakim sprzętem dysponuje firma oraz jakie środki do sprzątania stosuje. Dobrze gdyby posiadała nowoczesne narzędzia sprzątające do wykonywania pracy: myjki ciśnieniowe, odkurzacze z funkcją mycia i prania, froterki, szorowarki, jak też profesjonalne środki do czyszczenia i mycia wszelkich powierzchni. Ważny jest także system pracy firmy. Profesjonalne usługi sprzątające powinny zacząć się od oględzin obiektu. Pracownicy po zapoznaniu się z obiektem, jakim mają się zająć, powinni określić newralgiczne punkty, na których w pierwszej kolejności mają skupić swoją uwagę. Potem wraz ze zleceniodawcą ustalają kolejność wykonywania poszczególnych czynności. Oczywiście inaczej będzie to wyglądało w przypadku sprzątania hali produkcyjnej, magazynu czy biura, a inaczej podczas sprzątania domu. W trakcie i po realizacji zlecenia firma powinna monitorować jakość usług, sprawdzić, czy pracownicy wywiązali się ze swoich obowiązków, zapytać klienta czy jest zadowolony i zaproponować dalszą współpracę w przypadku, jeśli klient będzie zainteresowany.

Zróżnicowane usługi sprzątające

Firm sprzątających jest na rynku całe mnóstwo. Najlepiej wybrać taką, która świadczy kompleksowe usługi od sprzątania domów i mieszkań, po porządkowanie powierzchni biurowych oraz magazynowych, jak też hal produkcyjnych, do dbania o tereny zielone. Upewnij się, że ta, z którą chcesz współpracować zdoła sprostać twoim wymaganiom i świadczy odpowiednie dla ciebie usługi. Każda firma sprzątająca powinna dobierać usługi bezpośrednio do potrzeb oraz wymagań klienta zarówno biznesowego, jak też indywidualnego. Specjalistyczne sprzątanie obiektów powinno obejmować takie czynności jak mechaniczne czyszczenie podłóg garaży, hal oraz korytarzy, mycie oraz konserwacja i polimeryzacja posadzek, odkurzanie przemysłowe, mycie okien i elewacji, czyszczenie wykładzin i krzeseł. Jeśli firma oferuje pielęgnację terenów oraz zieleni dobrze, gdyby w ramach działalności pracownicy zajmowali się koszeniem  i wertykulacją trawników, przycinaniem krzewów i żywopłotów, zwalczaniem chwastów, mechanicznym zamiataniem i odkurzaniem, jak też usuwaniem plam z kostki, utylizacją odpadów oraz podlewaniem i pielęgnacją roślin. Usługi sprzątania mogą być wykonywane cyklicznie, ale również jednorazowo.

Opracowanie artykułu:

Agencja Wiroko

ul. Hutnicza 34, 81-061 Gdynia pomorskie
e-mail
www