Plotery są ważnym elementem wyposażenia wielu biur, w tym pracowni architektonicznych, krawieckich czy agencji reklamowych. Sprawdzają się idealnie przy realizacjach wymagających dużej precyzji przy cięciu. Jednak dobra maszyna to nie wszystko. Duże znaczenie odgrywa również wysokiej jakości papier o odpowiedniej grubości i gęstości. Firma Marpak to gwarancja wysokiej jakości produktu od sprawdzonego dostawcy.

Czym jest ploter?

Zastosowanie plotera można porównać do drukarki, z tym że służy on do wydruku rysunków w znacznie większej skali. Dotychczas używało się go wyłącznie w przemyśle papierniczym. Jednak aktualnie zastosowanie plotera wykracza znacząco poza tę branżę. Wyróżnić można:

  • plotery nanoszące obraz,

  • tnące,

  • grawerujące.

Odpowiedni wybór urządzenia to dopiero połowa sukcesu. Drugą jest mądrze dobrany do niego papier z firmy Marpak Sp. z o.o. Oferują oni najwyższej jakości papier, który sprawdzi się zarówno do rysunków technicznych, graficznych, jak i kreślenia precyzyjnych map. Jak podkreśla pracownik firmy:

"Zapotrzebowanie na papiery do plotera wciąż rośnie. Oferujemy dobór odpowiedniego produktu do realizacji, co pozwala zwiększyć trwałość i wydajność projektów."

Idealny papier do plotera

Idealny papier do urządzenia zwanego ploterem, powinien posiadać kilka cech. Przede wszystkim, powinien posiadać odpowiednią gramaturę, dostosowaną do projektu, które chcemy wykonać. Inny rodzaj zalecany jest do zaproszeń, a jeszcze inny do map i planów. Podobnie jest z powierzchnią, w ofercie papier do plotera znajdują się produkty matowe, satynowe, karbowane, jak i zupełnie gładkie. Poza rodzajem papieru istotny jest także sposób jego zabezpieczenia w rolce. W przypadku przedostania się do niego wilgoci wpłynie to negatywnie na jakości wydruku. Sprawdzony dostawca papieru do plotera to również pomoc przy wyborze odpowiedniego produktu do projektu, które chcemy wykonać. Postaw na firmę z wieloletnim doświadczeniem w swojej branży.