Technologia maszyn czyszczących z roku na rok jest coraz bardziej zaawansowana. Tacy producenci jak m.in. IPC oraz VIPER, dbają o to, aby tworzyć urządzenia proste w obsłudze, uniwersalne w zastosowaniu, proekologiczne oraz tanie w eksploatacji. Tym wyróżniają się właśnie odkurzacze ekstrakcyjne, które zwane są także odkurzaczami piorącymi i odkurzaczami mokro-suchymi.

Poznaj zastosowanie odkurzaczy ekstrakcyjnych

Użytkownicy odkurzaczy ekstrakcyjnych przede wszystkim opisują te sprzęty jako skuteczne. Zaprojektowane zostały one bowiem z myślą o zapewnianiu bardzo wysokich osiągów. Są one nawet kilkanaście razy bardziej wydajne od klasycznych odkurzaczy. Czym się one zatem od nich różnią? Przede wszystkim odkurzacz ekstrakcyjny w początkowej fazie czyszczenia rozpyla na powierzchni czyszczonej specjalny środek chemiczny. Dochodzi dzięki temu do zmiękczenia włókien, rozpuszczenia brudu, a także do zminimalizowania chmury kurzu. Brud nie jest zaś wsysany powierzchniowo, ale dzięki wysokiemu ciśnieniu jest on usuwany z danego materiału niemalże w 100%.

To między innymi dlatego odkurzacz ekstrakcyjny świetny jest do czyszczenia wykładzin wielkopowierzchniowych, dywanów różnego rodzaju, wycieraczek czy innych typów podłóg z włókien. Nie oznacza to jednak tego, że najlepsze odkurzacze ekstrakcyjne nie mogą być stosowane do czyszczenia podłóg drewnianych, betonowych czy kamiennych. Sprzęty te są uniwersalne w zastosowaniu, ale najczęściej dzisiaj spotkać je można w biurowcach, szpitalach, szkołach i przede wszystkim w hotelach.

Odkurzacze ekstrakcyjne i korzyści z ich stosowania

Odkurzacze piorące mają mnóstwo zalet. To one skłaniają dzisiaj do zakupu ich nawet przez klientów indywidualnych. Urządzenia te mogą być stosowanie nawet do tapicerki samochodowej i meblowej, usuwając nie tylko nowe zabrudzenia, ale także stare i trudne do eliminacji plamy. Dużą zaletą odkurzaczy ekstrakcyjnych jest to, że są one bardzo bezpieczne dla tkanin. Proces czyszczenia nie narusza struktury włókien, a ponadto pozwala je uelastycznić i odświeżyć np. po wyblaknięciu. Oprócz tego odkurzacze mokro-suche świetnie radzą sobie z zarazkami, alergenami i innymi mikroorganizmami. Polecane są dla astmatyków i alergików.

Hotele, szpitale czy szkoły dostrzegają w nich również źródło oszczędności. Odkurzacze piorące są tanie w eksploatacji. Jest to efekt błyskawicznego czyszczenia połączonego z wydajną pracą. Niesamowite efekty osiągnąć można nawet przy utrzymaniu czystości dużych powierzchni. Nowoczesne odkurzacze są dodatkowo lekkie i łatwe w obsłudze. Polecaną ich marką producencką jest IPC, której maszyny można kupić od firmy RADAM. Jej eksperci polecają zwrócić uwagę na jeszcze jedną zaletą odkurzaczy ekstrakcyjnych. Nie wymagają one częstych konserwacji czy serwisu. Są tworzone z wykorzystaniem wysokiej jakości części, a ich żywotność często jest dłuższa nawet o kilka razy w porównaniu z urządzeniami tradycyjnymi.