Korzystanie z usług kancelarii adwokackiej nie jest przyjemne, gdyż nierzadko okazuje się, że dane osoby mają problem natury prawnej. W kancelarii Krzysztofa Powierza można liczyć na pomoc z różnych dziedzin życia. Czym adwokat różni się od prawnika? Kiedy lepiej jest powierzyć sprawy adwokatowi? Na co zwrócić uwagę wybierając dany typ kancelarii?

Kancelaria adwokacka a prawnicza

Kancelaria adwokacka musi zatrudniać chociaż jedną osobę posiadającą tytuł adwokata, czyli która ukończyła studia prawnicze, uzyskała tytuł magistra oraz dodatkowo odbyła trzyletnie szkolenie aplikacyjne i pozytywnie zdała egzamin adwokacki, uprawniający ją do uzyskania wpisu na listę adwokatów w okręgowej radzie adwokackiej tak jak w przypadku Kancelarii Krzysztofa Powierza Adwokat.

W przypadku osoby będącej prawnikiem istnieje szereg ograniczeń formalnych. Z racji dużo mniejszych uprawnień nie może on zajmować się niektórymi rodzajami spraw, a samo prawo daje mu większą swobodę. Trzeba sobie zdawać sprawę, że prawnicy nie podlegają oni organom nadzorczym, nie mają obowiązku — jak wspomniany adwokat działający na terenie Leszna, stosować się do kodeksu etyki zawodowej, jak również nie podlegają odpowiedzialności dyscyplinarnej i zwolnieni są z posiadania ubezpieczenia od czynności cywilnoprawnych.

Jak rozpoznać dobrą kancelarię adwokacką?

W godnej uwagi kancelarii adwokackiej pracować będą osoby z doświadczeniem, których cechuje indywidualne podejście do klienta. Porządny adwokat to taki, który wykazuje się wysoką empatią, umiejętnością uważnego słuchania, zapewni kompleksową obsługę prawną. Wszystkie te cechy zapewnia wspominana kancelaria Krzysztofa Powierza, dlatego gdy potrzebna jest pomoc w rozwiązaniu naprawdę poważnych spraw, nie ma co ryzykować potknięcia, trzeba stawiać na doświadczenie klienta. Co ważne w miejscu, o którym piszemy adwokaci biorą na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie udzielone porady prawne.