Znaczną część sporów sądowych stanowią te z zakresu prawa rodzinnego. Rozwody, separacje, ustanowienie alimentów czy opieki nad dziećmi to tylko niektóre z nich. Cały szereg problemów można rozwiązać z pomocą profesjonalisty np. z Kancelarii adwokackiej Andrzeja Konieckiego. Prowadzenie postępowania nie należy do najprostszych, dlatego warto skorzystać z pomocy kogoś, kto jest na bieżąco z obowiązującymi przepisami i posiada odpowiednie doświadczenie w tej kategorii spraw.

Co obejmuje prawo rodzinne?

Jedne z najczęściej występujących w praktyce sporów sądowych dotyczą właśnie spraw rodzinnych. Do nich można zaliczyć między innymi rozwody, separacje, podział majątku po rozpadzie małżeństwa, ustalenie opieki nad dziećmi oraz wysokości alimentów. Sąd rodzinny prowadzi również wszelkie sprawy, które dotyczą nieletnich.

Prawo rodzinne związane jest bezpośrednio ze sprawami cywilnymi, gdy mowa o spadkach czy też unieważnieniu testamentu. To także wszelkie sprawy i problemy wynikające z założenia rodziny i wynikającego z niej powinowadztwa i pokrewieństwa. Jak można się domyślić, wszystkim procesom towarzyszą emocje, dlatego warto oddać formalności związane z prowadzeniem sprawy w ręce adwokata.

Dlaczego pomoc adwokata w sprawach rodzinnych jest nieoceniona?

Dla osoby nieznającej aktualnie obowiązujących przepisów występowanie przed sądem i obrona swoich praw może okazać się nie lada problemem. Niezależnie od tego czy postępowanie dotyczy prawa rodzinnego, cywilnego czy karnego.  Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt sprawy sądowej, czy to w trakcie rozwodu, czy podziału opieki nad dziećmi należy odpowiednio przygotować się do procesu, w tym zebrać dokumenty i dowody przemawiające na naszą korzyść.

Ponieważ postępowaniom sądowym towarzyszy dużo emocji, nie zawsze pamięta się o wszystkim. Od tego jest fachowa pomoc adwokata z Kancelarii adwokackiej Andrzeja Konieckiego, który może reprezentować nasze interesy podczas całego postępowania. Wystarczy przekazać na poprzedzających rozprawę spotkaniach wszystkie ważne informacje i dokumenty. To pomoże nam spać spokojnie, zanim całe postępowanie na dobre się rozpocznie.