Ślub to wyjątkowy czas w życiu dwojga osób i ich bliskich – warto zadbać o jego wyjątkową oprawę. Jednym z jej elementów są niewątpliwie kwiaty, które nadają kolorytu uroczystości i czynią ją niepowtarzalną. W renomowanych kwiaciarniach możliwe jest stworzenie niezwykle efektownych kompozycji, które będą zdobić zarówno wybrane miejsce zaślubin, jak i salę weselną. Na co warto się zdecydować?

Istotna pora roku

W przypadku dopasowywania poszczególnych kompozycji kwiatowych na ślub i wesele należy pod uwagę wziąć sezon, w którym organizowane są uroczystości. Niektóre rośliny lepiej radzą sobie w upałach, inne zaś zdecydowanie efektowniej wyglądają zimą czy jesienią. Konkretny klimat w tej sytuacji może mieć spore znaczenie, o czym organizatorzy ceremonii zaślubin oraz wesela muszą pamiętać. Różnokolorowe goździki świetnie sprawdzają się właśnie w chłodniejsze dni – można je w dobrych kwiaciarniach otrzymać o każdej porze roku, jednak to właśnie w sezonie jesienno-zimowym stają się bardzo popularne.

Dekoracje można stworzyć również z tulipanów, których okres największego kwitnięcia przypada na przełom marca oraz kwietnia. Zdecydowanie jednak najbardziej efektowne kompozycje przygotowuje się latem. Kwiaciarnia Magnolia jest w stanie zaproponować swoim klientom kompleksowe dekorowanie sali weselnej oraz wybranego miejsca zaślubin, tworząc spektakularne wręcz aranżacje z wykorzystaniem m.in. hortensji, gipsówki, eustomy czy róż. Po wyborze odpowiednich kwiatów warto również zdecydować się, w jakiej dokładnie formie zostaną one zaprezentowane gościom.

Wiele możliwości aranżacyjnych

Nieodłącznym elementem każdego ślubu i zabaw weselnych jest bukiet panny młodej. W sprawdzonej kwiaciarni specjaliści zajmą się przygotowaniem kompozycji zgodnej z preferencjami zamawiających – może to być aranżacja określana jako kaskada, ale też inne typy: pomander, berło czy biedermaier. Kwiaty zdobią także butonierki w garniturach nie tylko pana młodego, ale też świadka i najbliższych mężczyzn w rodzinie – ojców i dziadków. Nie można zapomnieć o miejscu zaślubin, którym najczęściej w Polsce jest kościół. Tu doskonale sprawdzają się ozdoby kwiatowe dekorujące ławki i ołtarz.

Prawdziwe pole do popisu dla florystów to jednak sala weselna. To właśnie tutaj wskazane jest stworzenie niepowtarzalnego klimatu właśnie dzięki efektownym kompozycjom kwiatowym. Profesjonaliści zadbają o to, by sala wyglądała zjawiskowo dzięki aranżacjom z poszczególnych roślin, w tym chociażby tych umieszczonych na stołach dla gości oraz przy głównym miejscu – stole pary młodej. Nie należy zapominać o dekoracjach zdobiących inne, mniej zwracające uwagę elementy. W dobrej kwiaciarni można też zamówić usługę przystrajania kwiatami samochodu, którym świeżo upieczeni małżonkowie wybiorą się na salę weselną.