W życiu każdego z nas mogą wydarzyć się różne sytuacje, kiedy konieczne będzie skorzystanie z usług adwokata. Im szybciej udamy się po pomoc, tym lepiej. Prawnik nie tylko przygotuje odpowiednią strategię obrony, np. w przypadku sprawy karnej, ale także powie, czego możemy się spodziewać w związku z popełnionym czynem. Miejscem godnym polecenia jest kancelaria prawna w Olsztynie, którą prowadzi Staniszewska Halina.

Udzielanie porad prawnych

Adwokat to osoba, do której możemy się zgłosić, nie tylko wtedy, gdy potrzebujemy przedstawiciela w sądzie. Zakres jego usług jest o wiele szerszy i obejmuje między innymi udzielanie porad prawnych. Mogą one dotyczyć bardzo różnych przypadków, dotykać wielu gałęzi prawa. Kancelaria Adwokacka Staniszewska Halina nie tylko w fachowy, ale także zrozumiały dla klienta sposób odpowie na wszystkie nurtujące go pytania. Wyjaśni problematyczne kwestie, wskaże możliwe rozwiązania, a w razie konieczności zajmie się prowadzeniem danej sprawy. Doradztwo prawne to usługa, z której może skorzystać każdy, zarówno osoby prywatne, jak i właściciele firm. To skuteczny sposób zadbania nie tylko o własne interesy, ale także o dobro naszych bliskich.

Prowadzenie spraw rozwodowych i dotyczących podziału majątku

Adwokat Staniszewska Halina zajmuje się także prowadzeniem spraw rozwodowych, a w dalszej części podziałem majątku wspólnego małżonków. O ile rozwód może trwać krótko i zakończyć się już na pierwszym posiedzeniu sądu (jeżeli jest bez orzekania o winie), o tyle podział majątku trwa średnio dwa lata. Ma to związek zazwyczaj ze skomplikowanymi relacjami obu stron, biorącymi udział w rozprawie. Często nie chcą one dojść do szybkiego porozumienia, walczą o każdą część dobytku, co znacznie przedłuża postępowanie dowodowe. Dlatego w sprawach o podział majątku wspólnego małżonków, tym bardziej warto mieć wsparcie profesjonalnego prawnika. Nie tylko poprowadzi on sprawę, ale także obiektywnie, bez zbędnych emocji oceni daną sytuację. Doradzi, o co warto toczyć spór, a co opłaca się odpuścić.

Powyższe przykłady to tylko niewielka część usług oferowanych przez Kancelarię Adwokacką Staniszewska Halina. Jej oferta obejmuje także między innymi:

  • reprezentowanie klientów przed sądami, organami administracji, organami egzekucyjnymi lub w procesie mediacji,

  • sporządzanie pism prawnych,

  • windykację należności,

  • prowadzenie spraw o odszkodowania z wypadków komunikacyjnych,

  • bieżącą obsługę prawną firm i podmiotów gospodarczych.

Usługi kancelarii obejmują także kwestie związaniem z kredytami we frankach i pomoc frankowiczom.