Jesteś pewien, że dobrze zabezpieczyłeś swój dom przed włamaniem? Sprawdź, czy możesz spać spokojnie.

Materiał partnera
2019-12-03
agencje ochrony

Według danych zgromadzonych przez Komendę Główną Policji - w 2017 roku doszło w Polsce do ponad 65500 kradzieży z włamaniem. Jest to zatrważająca statystyka tym bardziej że jak potwierdzają dane - tylko 30% sprawców zostało wykrytych. Te statystyki pokazują, że trzeba bardziej zabezpieczać się przed taką ewentualnością. Jak dobrze zabezpieczyć swój dom oraz firmę przed włamaniem i kradzieżą cennego dobytku?

Jak zabezpieczyć się przed włamaniem

Na niebezpieczeństwo włamań narażone są nie tylko gospodarstwa domowe, ale też firmy, które często na placach magazynowych przechowują sprzęt lub materiały, które swoją  wartością znacznie przewyższają sprzęt RTV, który jest najpopularniejszym łupem złodziei dokonujących włamań w gospodarstwach domowych.

Jak więc skutecznie zabezpieczyć się przed włamaniem? Na rynku znajdziemy wiele ofert Agencji Ochrony, które zawierają kompleksowe usługi obejmujące  projektowanie systemów zabezpieczeń, instalację alarmów i telewizji dozorowych, patrole i interwencje grup szturmowych oraz wiele innych. Jaką usługę wybrać z tak szerokiej oferty, aby móc spać spokojnie i nie martwić się o swój dobytek?

Jak twierdzi Zdzisław Gajda – właściciel  Agencji Ochrony Mienia „Zawisza” z Radomia, najlepsze są rozwiązania prewencyjne, przez które włamywacze w ogóle zrezygnują z decyzji o wtargnięciu na naszą posesję.

Najbardziej efektywny  jest tutaj monitoring w połączeniu z roletami antywłamaniowymi  jak również tabliczki informujące o tych zabezpieczeniach. Jak podają statystyki - 90% polskich domów nie posiada żadnej ochrony antywłamaniowej, tak więc wyróżniając się zabezpieczeniami widocznymi na pierwszy rzut oka, jesteśmy w stanie znacznie zminimalizować ryzyko włamań.

Twierdzenie, że najlepsza ochrona przed włamaniem to sąsiad, nie zawsze się sprawdza gdyż on w przeciwieństwie do systemów zabezpieczeń musi odpocząć – przespać się, iść do pracy, na zakupy, itp., a wytrawny włamywacz mający rozpoznanie terenu wie kiedy uderzyć i nie potrzebuje na to dużo czasu. Nie oznacza to jednak, że dobre relacje z sąsiadami są tu bez znaczenia.

Kradzieże z włamaniem zawsze  poprzedzone są długimi obserwacjami przestępców, którzy zdobywają informację m.in. o tym, jak zabezpieczona jest nieruchomość i czy jest obecnie zamieszkiwana. Jeśli wybieramy się na wakacje lub długi weekend, poprośmy sąsiada albo kogoś z rodziny, aby podczas naszego urlopu pojawił się u nas w domu i pod pretekstem „podlania kwiatków” uświadomił potencjalnym włamywaczom, że mieszkanie jest pod opieką. Pamiętajmy też o tym, że informacje mogą być zdobywane przez złodziei nie tylko podczas obserwacji terenowej, ale także na podstawie wpisów i zdjęć zamieszczonych przez nas na portalach społecznościowych. Zastanówmy się dwa razy przed wrzuceniem naszych zdjęć z egzotycznych wakacji do mediów społecznościowych albo przynajmniej zróbmy to po przyjeździe.

Opracowanie artykułu: