Bukiet ślubny to must have każdej przyszłej Panny Młodej. Jest to element stroju równie ważny jak suknia, welon, buty czy makijaż i uczesanie. Razem powinny one zachwycać, stanowić jedną całość. W Kwiaciarni Bonzai można zamówić zarówno klasyczne wiązanki ślubne, jak i nowoczesne bukiety w dowolnie wybranym stylu. Jaka powinna być idealne kwiaty na Dzień Ślubu? O czym trzeba pamiętać, szukając wymarzonego bukietu dla Panny Młodej?

Cechy idealnego bukietu ślubnego

Nie ma wątpliwości, że każda przyszła Panna Młoda pragnie by dzień ślubu, był wyjątkowy, a ona sama olśniewająca. Jak informuje nas ekspert z firmy Kwiaciarnia Bonzai:

Bukiet i wiązanka ślubna powinny być dopasowane do fasonu sukni ślubnej. Ważne jest, aby same kwiaty dla Panny Młodej były lekkie, poręczne i nieuciążliwe. Nie dopuszczalne jest, aby końce roślin haczyły o suknię, czy posiadały kolce. Ogólnie warto zapamiętać zasadę, że wiązanki ze suknią dobiera się na zasadzie kontrastu. Jeśli suknia ślubna jest szeroka bogato zdobiona, bukiet powinien być skromniejszy zaliczany do tzw. klasycznych. Kolor kwiatów powinien być o kilka tonów mocniejszy od sukni, żeby był „na niej” widoczny.

Ważne zasady komponowania bukietów i wiązanek ślubnych

W przypadku wiązanek do ślubu nasz rozmówca zaleca wybór rodzaju bukietu dopiero po wybraniu, dopasowaniu sukni ślubnej. Zawsze dobieramy kwiaty do ubrania, a nie ubranie do kwiatów. Choć to drugie podejście jest również możliwe do wykonania, to w przypadku tak ważnego wydarzenia, jakim jest ślub, może okazać się to kłopotliwe. Kwiaciarnia Bonzai, która kompozycjami kwiatowymi na różne okazje zajmuje się od 2002 roku, stawia przede wszystkim na zadowolenie klienta. Zatrudnieni w niej floryści z wykształcenia i pasji bez problemu wykonają wiązanki ślubne każdego typu (kaskada, berło, nosegay) dodatkowo dbając o dopasowanie kolorystykę bukietu do stylistyki wesela, podejmując się również wykonaniem dekoracji samochodów, kościołów czy sali weselnej z wykorzystaniem żywych kwiatów najwyższej jakości.