Organizacja ślubu to dość czasochłonne zajęcie. Im bliżej terminu uroczystości, tym więcej obowiązków ciąży na narzeczonych. Wybór menu weselnego, dekoracje, muzyka – to wszystko szczegóły, które wspólnie składają się na sukces wydarzenia. W całym tym zabieganiu nie możemy zapomnieć o kwiatach. Towarzyszą nam one na każdym etapie życia – od chwili narodzin aż do śmierci. Najważniejszą kompozycją florystyczną w dniu ślubu jest bukiet. Czym kierować się przy wyborze takiej wiązanki?

Kiedy zamówić bukiet ślubny?

Bukiet ślubny należy wybrać na samym końcu przygotowań do zamążpójścia. Dlaczego? Kompozycja florystyczna musi być dopasowana do całej stylizacji Panny Młodej – sukni, biżuterii, makijażu i fryzury. Dobrze, jeśli ten sam motyw kwiatowy będzie przewijał się także w dekoracjach w kościele i na sali weselnej. Istotne jest również to, by dopasować wiązankę odpowiednio do figury. Z tego też względu kobiety o drobnej budowie ciała nie powinny decydować się na duże, rozłożyste bukiety i odwrotnie. Panie o rubensowskich kształtach nie będą wyglądać dobrze z symboliczną wiązanką złożoną z kilku przybranych mini-różyczek.

Jak radzi florystka z Kwiaciarnii Bonzai – bukiet ślubny powinien nawiązywać do charakteru uroczystości. Jeśli decydujemy się na ślub w stylu boho, naturalna wiązanka z polnych kwiatów będzie idealnym wyborem. Z kolei gdy, aranżujemy uroczystość w awangardowym stylu, postawmy na niebanalny bukiet z kalii lub amarylisów. Niegdyś wiązanki ślubne tworzone były według utartych schematów. Dziś panuje w tek kwestii pełna swoboda. Bukiety ślubne mogą być okrągłe, zwarte, luźne, stylizowane, skromne czy widowiskowe. Dobra florystka z pewnością stworzy wiązankę naszych marzeń.

Jakie kwiaty wybrać?

Natura oferuje prawdziwe bogactwo roślin, z których można stworzyć bukiet ślubny. Zwykle przyszłe Panny Młode kierują się swoimi własnymi upodobaniami odnośnie kwiatów. Chyba każda kobieta jest w stanie wskazać swój ulubiony gatunek. Jeśli kochamy róże, niech to właśnie one stanowią podstawę ślubnej wiązanki. Jeśli wolimy piwonie, zadbajmy, by towarzyszyły nam także w dniu ślubu. Pamiętajmy tylko, że zdobycie niektórych kwiatów poza sezonem może być problematyczne i drogie.

Dobrym przykładem są konwalie. Jest to roślina, która kwitnie w maju. Pęczek konwalii kosztuje wówczas w okolicach 10-15 złotych. Jeżeli jednak zdecydujemy się na ślub we wrześniu i zamarzymy o konwaliowej wiązance, kwiaty te trzeba będzie sprowadzić ze specjalnej hodowli. Koszt takiego przedsięwzięcia może przekroczyć nawet 400 zł. Warto wspomnieć, że piękne bukiety ślubne można skomponować także z mniej popularnych roślin. Mowa tu chociażby o sukulentach, które do tej pory nie były nawet kojarzone z florystyką ślubną.

Zapraszamy do Kwiaciarnii Bonzai! Znajdziesz ich w Miechowie w województwie małopolskim. Od 2002 roku zajmują się florystyką. Klienci doceniają ich za zaangażowanie – od zawsze stawiają na partnerskie relacje i indywidualne podejście. Nim zaproponują rozwiązania szyte na miarę potrzeb, chcą dokładnie poznać Twoje oczekiwania. Skontaktuj się z nimi w celu ustalenia szczegółów.