Choć wydawać mogłoby się, że instalacja kanalizacyjna jest wręcz niezniszczalna, okazuje się, że daleko temu stwierdzeniu od prawdy. Nie należy zapominać o tym, iż na kompletny system kanalizacyjny składają się zarówno elementy zamontowane wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Instalacja kanalizacyjna, zresztą jak każda inna, narażona jest na różnego rodzaju awarie. O czym konkretnie mowa i jak radzić sobie z najpopularniejszymi usterkami?

Niedrożność rur – jak sobie z nią poradzić?

Zdecydowanie najczęściej spotykaną awarią, jeśli chodzi o instalację kanalizacyjną, jest niedrożność rur. Jak do tego dochodzi? Do zatkania światła rury może dość na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest relatywnie powolne, acz sukcesywne zatykanie się średnicy rury, poprzez różnego rodzaju, gromadzące się zanieczyszczenia. Sytuacja taka szczególnie często zdarza się  miejscach, w których nie przeprowadza się regularnych serwisów instalacji. Do niedrożności układu może dość również w sposób nagły, poprzez umieszczenie w nim przedmiotu o średnicy równej lub zbliżonej do średnicy rury. Ze względu na rozległość systemu już sama próba zlokalizowania awarii może okazać się niezwykle trudna. Próba samodzielnego usunięcia awarii zazwyczaj przynosi efekty odwrotne od oczekiwanych. Aby mieć pewność, że niedrożność zostanie usunięta w sposób bezpieczny oraz trwały, warto w tej kwestii zaufać najlepszym hydraulikom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma, której właścicielem jest Krzysztof Król. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz nowoczesnemu wyposażeniu firma od lat zapewnia klientom kompleksowe wsparcie w zakresie naprawy, serwisu i montażu instalacji kanalizacyjnych. W jaki sposób fachowcy radzą sobie z usuwaniem niedrożności?

Udrażnianie mechaniczne i ciśnieniowe

Zasadniczo do usuwania niedrożności stosuje się dwie sprawdzone metody. Udrażnianie mechaniczne oraz ciśnieniowe. Czym się charakteryzują? Udrażniania mechanicznego dokonuje się za pomocą urządzenia, wyposażonego w specjalistycznie zaprojektowaną głowię. Urządzenie zostaje umieszczone w świetle rury i dosłownie mechanicznie usuwa wszystkie napotkane przeszkody, aż do momentu całkowitego przywrócenia cech użytkowych całego systemu. Za rozwiązanie bezpieczniejsze dla układu kanalizacji uchodzi jednak udrażnianie ciśnieniowe, którego dokonuje się dzięki maszynom, wykorzystującym w swojej pracy wodę pod wysokim ciśnieniem. Udrażnianie ciśnieniowe cechuje się bardzo wysoką skutecznością, a co najważniejsze, nie naraża wrażliwych elementów kanalizacji na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Jako że niedrożna kanalizacja może przyczynić się do wielu bardzo poważnych problemów, z usług pogotowia wodociągowego powinni skorzystać wszyscy, którym zależy na jak najsprawniejszym usunięciu awarii.