Podczas operacji czy innych zabiegów medycznych, może dojść do popełnienia mniejszego lub większego błędu przez lekarza. Pacjent w takiej sytuacji ma prawo żądać odszkodowania. Wówczas warto skorzystać z usług kancelarii Marcina Wielogalskiego, która specjalizuje się w prawie medycznym i prawach pacjenta. Adwokat posiada wieloletnie doświadczenie, pozwalające na skuteczne rozwiązywanie tego typu spraw.

Jak uzyskać odszkodowanie za błąd medyczny?

Pacjent, który padł ofiarą błędu medycznego, powinien żądać wypłacenia odszkodowania adekwatnego do doznanego uszczerbku na zdrowiu. Żeby można było tego dokonać, trzeba przede wszystkim ustalić osobę winną, co nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza w przypadku skomplikowanych zabiegów operacyjnych. Winę może ponosić zarówno lekarz, jak i pozostały personel medyczny, czy placówka.

Jeżeli lekarz odpowiedzialny za błąd lekarski, zatrudniony jest o umowę o pracę, wówczas poszkodowany swoje roszczenia powinien kierować do placówki, która go zatrudnia. W przypadku innych umów medyk odpowiada solidarnie ze szpitalem za wypłacenie stosownej renty.

Osoba poszkodowana powinna udowodnić winę, co na pewno nie jest łatwe. Wysokość potencjalnego odszkodowania jest zależna od wielu czynników takich jak stopień uszczerbku na zdrowiu czy intensywność cierpień. Na pewno żądana kwota powinna być wystarczająca do pokrycia wszelkich kosztów leczenia czy rehabilitacji schorzenia.

Uzyskiwanie odszkodowań za błędy medyczne z adwokatem Marcinem Wielogalskim

Mecenas Marcin Wielogalski dzięki wieloletniemu doświadczeniu z powodzeniem zajmuje się wieloma sprawami w zakresie praw pacjenta, czy uzyskiwania odszkodowań dla pacjentów poszkodowanych w wyniku błędów medycznych.

Ze względu na specyfikę tego typu problemów, adwokat do każdej sprawy podchodzi indywidualnie i z szacunkiem. Mecenas zajmuje się sporządzaniem pism procesowych, a także reprezentowaniem swoich klientów w sądzie. W kancelarii można również skorzystać z porad prawnych.