Długie i gęste włosy to marzenie wielu kobiet. Jedne chciałyby je zapuścić, ale brak im cierpliwości. Z kolei inne już dawno zrezygnowały z tego pomysłu, ponieważ ich włosy są cienkie i słabe w związku z czym, długie mogłyby wyglądać niekorzystnie. Na szczęście współczesne fryzjerstwo umożliwia kobietom szybką zmianę fryzury dzięki różnym metodom przedłużenia włosów. Taką metamorfozę można przeprowadzić w salonie fryzjerskim Blink w Rzeszowie.

Przedłużanie włosów – podstawowe informacje

Przedłużanie włosów jest to zabieg mający na celu nie tylko zmianę ich długości, ale także poprawę objętości. Jest przeznaczony dla wszystkich kobiet, które chcą szybko zmienić swój dotychczasowy styl. O tym, jakiej długości pasma można zastosować, decyduje ekspert, biorąc pod uwagę długość naturalnych kosmyków, a także ich kondycję i strukturę. Zabieg trwa od 1,5 do 2,5 godzin. Na końcu fryzjerka podcina końcówki i układa fryzurę, by uzyskać zadowalający klientkę efekt. Profesjonalne przedłużanie i zagęszczanie włosów wykonuje salon fryzjerski Blink, świadczący także inne usługi.

Działalność zakładu obejmuje strzyżenie, modelowanie, rozjaśnianie i prostowanie włosów, również keratynowe. Wykonujemy zabiegi regenerujące na włosy, by wspomóc ich odbudowę i dodać im blasku. Dopełnieniem naszej oferty jest makijaż permanentny brwi, a także stylizacja rzęs

– mówi ekspertka z salonu piękności Blink.

Jakie są najpopularniejsze metody przedłużania włosów?

Jest wiele sposobów przedłużania włosów. Jednym z nich jest stosowana w salonie Blink metoda keratynowa. Polega ona na doczepianiu pasm za pomocą specjalnej zgrzewki lub pistoletu. Efekt jest bardzo naturalny i utrzymuje się przez ok. 3-4 miesiące. Do przedłużenia włosów zwykle potrzebnych jest ok. 100 pasm. Inne stosowane techniki to:

  • metoda kanapkowa – pasma dokleja się tuż przy skórze, za pomocą bezbarwnych, silikonowych taśm, efekt utrzymuje się do 6 tygodni,

  • metoda ultradźwiękowa – wymaga zastosowania specjalnego urządzenia generującego fale dźwiękowe, rezultat jest widoczny przez ok. pół roku,

  • metoda laserowa – daje bardzo naturalny efekt, zabieg trwa tylko godzinę, pasma są praktycznie niewyczuwalne i utrzymują się nawet przez 6 miesięcy.

Jak pielęgnować przedłużone włosy? Przede wszystkim warto stosować specjalistyczne, naturalne kosmetyki. Na noc delikatne je związać lub zapleść w luźny warkocz. Do rozczesywania należy używać odpowiedniej szczotki bądź grzebienia. Przedłużanych włosów nie wolno suszyć gorącym powietrzem, by nie rozluźnić łączeń. Zaleca się używanie suszarki jonizującej.