Technologia druku UV umożliwia wykonywanie wysokiej jakości nadruków na dowolnym materiale. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu trwałych efektów, z pewnością docenisz zalety tej metody drukarskiej. Sprawdźmy, co na ten temat mówi ekspert z firmy Grawer Piotra Nycza, i w jaki sposób wykonuje się nowoczesne nadruki z wykorzystaniem tuszu polimerowego utwardzanego światłem ultrafioletowym.
Druk UV – charakterystyka i zastosowanie
W technologii UV nadruk powstaje przez napylenie tuszu na wybraną powierzchnię, a następnie utwardzenie go światłem z lamp LED-owych. Jak wskazuje specjalista z Grawer, niemal każdy wydruk może zostać zabezpieczony warstwą laminatu, co dodatkowo zwiększa jego odporność na uszkodzenia mechaniczne. Druk UV daje możliwość zadrukowania płaskich powierzchni bez żadnych ograniczeń odnośnie do koloru, faktury czy stopnia połysku, oraz wielkości i kształtu. Z tego względu cieszy się tak dużą popularnością wśród przedsiębiorców, którzy chcą zareklamować swoją działalność poprzez oryginalne gadżety reklamowe. Po druk UV sięgają także firmy, którym zależy na stworzeniu wysokiej jakości spersonalizowanych materiałów promocyjnych dla klientów
Drukowanie UV – przegląd powierzchni
Spersonalizowane kubki, pendrive USB z nadrukiem, breloki czy firmowe długopisy – wszystkie te elementy mogą być tworzone z użyciem druku UV.
Ta innowacyjna technologia służy przede wszystkim do ozdabiania akcesoriów i drobnych gadżetów, które mogą posłużyć jako drobne upominki dla nowych i stałych Klientów. Druk cyfrowy może być nanoszony także na powierzchnie wykonane z PCV. W przypadku nanoszenia nadruków na folie wykorzystuje się technikę rolową – wyjaśnia pracownik firmy Grawer.
Oprócz wymienionych materiałów nadruki UV mogą być aplikowane na brelokach, folii PET, aluminium czy drewnianych sklejkach. Mnogość materiałów sprawia, że technologia jawi się jako uniwersalna i pozwalająca na wykończenie każdej powierzchni.