Ubezpieczenie samochodu to temat, o którym każdy właściciel pojazdu powinien mieć przynajmniej podstawową wiedzę. Polisa pokrywa szkody wynikające ze stłuczki lub wypadku pojazdu. Dariusz Zieliński jest agentem ubezpieczeniowym z Koszalina, w jego ofercie znajdziesz także OC i AC. Czy wiesz, jaki jest ich zakres? Dowiedz się więcej na ten temat oraz przekonaj, dlaczego warto skorzystać z oferty tego agenta! Zapraszamy do lektury!

Czy ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe?

W Polsce każdy właściciel auta jest zobowiązany do uiszczenia opłaty w razie wypadku komunikacyjnego. Musi on wykupić w dowolnym zakładzie ubezpieczeń polisę o Odpowiedzialności Cywilnej (czyli tzw. OC). Jest ono ubezpieczeniem obowiązkowym. Dzięki niemu w przypadku kolizji z Twojej winy, poszkodowany otrzyma odszkodowanie wypłacane z naszej polisy. Natomiast autocasco, czyli AC jest dobrowolne i stanowi jedynie formę dodatkowego zabezpieczenia, które pokrywa ewentualne szkody własne.

Co to jest OC?

Jak wspominaliśmy wcześniej, obowiązkowe ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej OC zabezpiecza Cię na wypadek spowodowania kolizji, a co za tym idzie szkody osób trzecich. Dzięki opłaceniu polisy nie musisz się martwić finansowymi skutkami Twojego przewinienia, ponieważ cały koszt napraw u poszkodowanych pokrywa ubezpieczyciel.

Kiedy kupujesz nowy samochód, ubezpieczenie OC obowiązuje od momentu pierwszej rejestracji auta. Natomiast w przypadku aut używanych ubezpieczenie powinno być opłacone przez sprzedającego, ale musisz przypilnować terminu kolejnej składki.

Co to jest AC?

AC jest dobrowolne i nie musisz go posiadać. Jednak jeśli zależy Ci, aby ubezpieczyciel pokrył ewentualne szkody własne lub chcesz zabezpieczyć się na wypadek innych zdarzeń związanych z wandalizmem, kradzieżą, niszczycielskim działaniem pogody albo zwierząt, warto przemyśleć zakup tej polisy. Wysokość składki AC – podobnie jak OC – jest obliczana w zależności od wartości auta.

Jakie są zalety zakupu polisy u Dariusza Zielińskiego?

Jest on agentem ubezpieczeniowym od 2009 roku. Jego oferta skierowana jest zarówno do Klientów indywidualnych, jak i firm. Ogromnym atutem pośredników ubezpieczeniowych jest możliwość negocjacji ceny, w zależności od posiadanych przez kierowcę zniżek.

Wybierając doświadczonego i profesjonalnego agenta możesz mieć pewność najwyższej jakości usług, a także oferty dopasowanej do Twoich potrzeb. Dariusz Zieliński Pośrednictwo ubezpieczeniowe przyjeżdża do domu Klienta, aby zaproponować polisę. Służy też fachowym doradztwem przy wyborze pakietu ubezpieczenia samochodu.