Śmierć bliskiej osoby może zaskoczyć każdego z nas. W takich momentach pomimo wielu trudności warto zachować trzeźwy umysł i zająć się kwestiami formalnymi. Bardzo istotna jest tu między innymi sprawa pochówku. Swoją pomoc w tym temacie oferuje nam między innymi zakład pogrzebowy Apostoł. Sprawdzając ten temat nieco bliżej postaramy się dowiedzieć jak najwięcej na temat usług pogrzebowych i innych ważnych spraw z tym związanych.

Najważniejsze formalności pogrzebowe

W przypadku zgonu członka rodziny warto pamiętać o wielu różnych formalnościach, jakie należy załatwić krok po kroku. Pierwszą sprawą, jaką koniecznie musimy załatwić jest uzyskanie karty zgonu. Jeśli śmierć nastąpiła w domu wówczas musimy wezwać lekarza rodzinnego w celu jej wystawienia. Pamiętajmy również o zgłoszeniu takiej sytuacji w urzędzie stanu cywilnego, gdzie wydany zostanie nam akt zgonu. Jest to oczywiście dokument niezbędny nam przy załatwianiu kolejnych formalności pogrzebowych. Dodajmy, iż rodzina zmarłego ma na to łącznie 3 dni.

Warto pomyśleć w tym momencie również o uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS-u oraz oczywiście wyborze zakładu pogrzebowego, który zajmie się kwestiami dotyczącymi samej ceremonii pochówku. Należy też podjąć decyzję o miejscu pogrzebu.

Sposób pochówku i inne kluczowe sprawy z pomocą zakładu pogrzebowego Apostoł

Kontaktując się z osobami odpowiedzialnymi za organizację pogrzebu musimy także ustalić sposób ceremonii. Może być to bowiem zarówno pochówek tradycyjny, jak i kremacja. Zadanie to będzie znacznie łatwiejsze dzięki zakładowi pogrzebowemu Apostoł, gdzie znajdziemy szeroki wybór trumien, a także urn dopasowanych do naszych indywidualnych wymagań. Zatrudnieni tam pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w organizacji uroczystości pogrzebowych.

Jest to firma należąca do Łukasza Ochocińskiego, która w swojej ofercie posiada także wysokiej klasy nagrobki pojedyncze i podwójne. Ponadto zajmują się oni również transportem zmarłych na terenie całego kraju.