Śmierć osoby bliskiej to traumatyczne przeżycie. W tak smutnym czasie organizacja pogrzebu to niełatwe zadanie. Składa się na to dużo formalności i obowiązków. Aby ułatwić sobie przygotowanie ceremonii pogrzebowej, warto skorzystać z usług profesjonalnego zakładu pogrzebowego. Jednym z nich jest Lete Zakład Pogrzebowy Sławomir Krzywoń z Krakowa. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Co obejmują usługi pogrzebowe?

Organizacja pogrzebu składa się z wielu formalności i zadań, które spadają na rodzinę osoby zmarłej. Zgon należy zgłosić w urzędzie stanu cywilnego, następnie zgromadzić niezbędne dokumenty, wybrać miejsce pochówku, ustalić termin pogrzebu i mszy oraz poinformować rodzinę. Na szczęście, kwestiami związanymi z odbiorem, transportem zwłok i organizacją reszty etapów może zająć się zakład pogrzebowy

Lete Zakład Pogrzebowy Sławomir Krzywoń z Krakowa od ponad 10 lat zajmuje się obsługą ceremonii pogrzebowych. W zakresie swoich usług oferuje m.in. odbiór zwłok z miejsca zgonu czy szpitala oraz ich transport, organizację pochówku ziemnego lub kremacji, a także transport dla żałobników. Na życzenie klientów służy pomocą w załatwianiu formalności związanych z pochówkiem oraz uzyskaniem zasiłku pogrzebowego z ZUS. Przy organizacji pogrzebu może również zadbać o odpowiednie nagłośnienie czy zorganizować pokaz multimedialny. 

Czym kierować się przy wyborze zakładu pogrzebowego?

Pogrzeb to ceremonia pożegnalna dla osoby zmarłej. Należy ją przygotować starannie, aby w piękny sposób ostatni raz pożegnać się z kimś dla nas ważnym. W organizacji pogrzebu kluczową rolę spełniają zakłady pogrzebowe. Przed wyborem odpowiedniej firmy, powinniśmy sprawdzić kilka różnych ofert. Mogą różnić się znacząco w kwestii związanej z zakresem usług czy kosztów z nimi związanych. Pogrzeb to kosztowna ceremonia, więc warto dopasować ofertę pod nasze możliwości finansowe

Niektóre zakłady zajmują się także sprzedażą trumien i artykułów funeralnych. Dzięki temu możemy załatwić kilka rzeczy w jednym miejscu.  Warto zdecydować się na zakład, który oferuje takie możliwości, ponieważ unikniemy niepotrzebnego stresu i zaoszczędzimy czas podczas przygotowań do pogrzebu. Usługi pogrzebowe powinny być przede wszystkim dopasowane do klienta. Zakłady pogrzebowe, które mają wieloletnie doświadczenie, wykażą się profesjonalizmem i z empatią postarają się załatwić wszystko według oczekiwań klientów. Jeśli nie wiemy, jaką firmę wybrać, warto sprawdzić opinie w Internecie lub zapytać bliskich. Będziemy mieli pewność, że polecany zakład jest godny zaufania i warto zdecydować się właśnie na jego ofertę.