Transport zwłok do chłodni to niezwykle potrzebna usługa niezależnie od tego, czy konieczny jest przewóz zmarłego z zagranicy, czy tylko z mieszkania lub domu opieki. Oczywiście w przypadku transportu z zagranicy sprawa jest bardziej skomplikowana – wymaga skompletowania niezbędnych dokumentów i wielu osobom wydaje się, że nie podołają organizacji przewozu. Sprawdź, jak wygląda pomoc pracowników Zakładu Pogrzebowego Wandy Adamskiej.

Transport zwłok do chłodni na terenie kraju

Zazwyczaj usługa krajowego transportu zwłok dotyczy przewozu zmarłego z miejsca śmierci, tj. mieszkania, domu opieki czy szpitala, do chłodni. Tę kwestię reguluje ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych, wedle której zwłoki muszą zostać przetransportowane z mieszkania do chłodni nie później niż po upływie 72 godzin od chwili śmierci. Rozporządzenie Ministra Zdrowia jasno też mówi, że zwłoki powinny zostać zabrane do miejsca przystosowanego do ich przechowywania tak szybko, jak to możliwe.

Transport zwłok z zagranicy

Kwestia transportu zwłok z zagranicy jest nieco bardziej skomplikowana. Przede wszystkim wymaga skompletowania niezbędnych dokumentów oraz nawiązania kontaktu z placówkami poza granicami Polski. Konieczna jest także organizacja transportu samochodowego lub lotniczego. Dlatego najlepiej oddać to w ręce profesjonalistów, którzy dopełnią wszystkich spraw administracyjnych, ubezpieczeniowych oraz cmentarnych, a na zlecenie klienta mogą także odebrać trumny lub urny z np. LOT CARGO WARSZAWA.

Usługa transportu zwłok w kraju lub z zagranicy oraz organizacja ceremonii pogrzebowej

Przewóz zwłok można zlecić pracownikom Zakładu Pogrzebowego Wandy Adamskiej w ramach kompleksowej organizacji ceremonii pogrzebowej, w której zakres wchodzi także kremacja zwłok lub pochówek w odpowiednim do oczekiwań rodziny zmarłego obrządku. Jest to zdecydowanie najkorzystniejsza opcja, ponieważ pozwala na zdjęcie największej ilości obowiązków z barków osób bliskich zmarłemu. Zakład pogrzebowy zajmie się transportem zwłok, a następnie od początku do końca zorganizuje ceremonię, dopełniając wszelkich formalności, reprezentując klienta w urzędach i kancelariach oraz oferując szeroką gamę nagrobków w różnych wzorach i kolorach. W ofercie zakładu jest nawet wybór kompozycji kwiatowych dostarczanych bezpośrednio na cmentarz oraz nagłośnienie ceremonii i umieszczenie nekrologu w gazecie. 

Co dokładnie oferuje Zakład Pogrzebowy Wandy Adamskiej?

Zakład Pogrzebowy Wandy Adamskiej oferuje usługi pogrzebowe, dzięki którym bliscy mogą skupić się na żałobie. Wśród usług znajdują się transport zwłok, oprawa muzyczna i kwiatowa pogrzebu, kremacja oraz organizacja stypy. Zakład dysponuje elegancką karawaną do przewozu trumny oraz mobilną chłodnią, umożliwiającą transport zwłok na dalsze odległości. Ponadto, firma pomaga w załatwieniu wszelkich formalności związanych z pogrzebem i oferuje opiekę nad grobami.