Strata bliskiej osoby to bardzo trudny moment w życiu każdego człowieka. Gdy to nastąpi, to mało kto od razu zastanawia się, co z pogrzebem, ale prędzej czy później trzeba się tym zająć. Mimo że zazwyczaj towarzyszą nam silne emocje, to musimy podjąć kilka ważnych decyzji – jedną z nich jest wybór zakładu pogrzebowego. Jak wybrać dom pogrzebowy? Sprawdź!

Zakres usług domu pogrzebowego

Gdy odchodzi bliska nam osoba, to zazwyczaj nie mamy po prostu głowy, aby zajmować się wszystkimi kwestiami związanymi z organizacją pogrzebu. Dlatego dobrym pomysłem jest wybór zakładu pogrzebowego, który oferuje kompletną pomoc. Najlepsze domy pogrzebowe oferują wsparcie m.in. w załatwieniu aktu zgonu, zajmują się transportem ciała, a także profesjonalnie przygotowują zmarłą osobę do pogrzebu. Warto więc wybrać taką firmę, która załatwi wszystko od A do Z, dzięki czemu będziemy mogli pogrążyć się w żałobie – nie martwiąc się, że coś nie zostanie odpowiednio wykonane.

Ponadto, jeśli zależy nam, aby organizacja pogrzebu była na najwyższym poziomie, to warto zwrócić uwagę na to, czy dom pogrzebowy oferuje:

  • duży wybór trumien,
  • szeroką ofertę wieńców, wiązanek, czy bukietów,
  • utensylia pogrzebowe,
  • oprawę muzyczną i fotograficzną,
  • organizację stypy.

Lokalizacja zakładu pogrzebowego

Śmierć zazwyczaj przychodzi niespodziewanie. Nigdy właściwie nie jesteśmy na nią gotowi. Jednak, gdy już się wydarzy, to mało kto ma czas i przede wszystkim siłę, aby poszukiwać najlepszy zakład pogrzebowy w mieście. Dlatego też najlepiej rozejrzeć się w okolicy i sprawdzić, jakie domy pogrzebowe znajdują się niedaleko naszego miejsca zamieszkania i wśród nich wybrać ten jeden – naszym zdaniem najlepszy. Podczas wyboru warto zapoznać się także z godzinami otwarcia. Np. Zakład Usług Pogrzebowych Uniwersal z Bydgoszczy oferuje swoje usługi pogrzebowe przez całą dobę we wszystkie dni w tygodniu. Pomoże nam również, gdy smutne wydarzenie nastąpi w niedzielę, czy jakieś święto.

Opinie klientów

Ostatnim już równie ważnym czynnikiem, którego nie możemy zignorować, są opinie klientów. Przed dokonaniem wyboru zakładu pogrzebowego, warto zapytać bliskich, czy być może nie są w stanie polecić dobrego miejsca. Zazwyczaj jest tak, że korzystali już oni z usług jakiegoś domu pogrzebowego, a więc są w stanie nam coś więcej powiedzieć – polecić lub też nie. Jeśli jednak jest na odwrót, to warto skorzystać z zasobów Internetu. Z opiniami na temat różnych zakładów pogrzebowych w danym mieście możemy się spotkać na różnych forach, a także na portalach społecznościowych.