Konieczność dezynfekcji jest znana wszystkim, którzy zetknęli się z wirusami czy innymi niechcianymi mikroorganizmami. Potrzebna nie tylko w dużych zakładach przemysłowych, gdzie dziennie pracują setki osób, ale i w miejscach użyteczności publicznej, urzędach, biurach, a nawet samochodach dostawczych czy służbowych. Dezynfekcji dobrze jest szukać w ofertach świetnych wykonawców i certyfikowanych firmy specjalizujących się w utrzymaniu czystości w przemyśle, handlu i usługach. Takiej, która pozwoli zapobiec rozwijaniu się niechcianych mikroorganizmów, a jednocześnie będzie i bezpieczna dla człowieka i niezwykle proekologiczna. Jedną z takich bezpiecznych metod jest zamgławianie ULV.

Co to jest zamgławianie ULV?

Zamgławianie jest metodą stosowaną w zamkniętych pomieszczeniach, w których dochodzi do rozpylenia suchej mgły. Ta nie dość, że dezynfekuje powietrze, to jeszcze pokrywa wszelkie powierzchnie i szczeliny. W ten sposób następuje eliminacja drobnoustrojów, które zdążyły się tam namnożyć. Jest to najskuteczniejszy sposób ochrony przed wirusami i mikroorganizmami w zamkniętych pomieszczeniach. W takich pomieszczeniach jak biura, pokoje w urzędach, placówki szkolne czy przedszkola i wiele innych, których dezynfekcja jest konieczna, szczególnie w niepewnych czasach.

Jak informują specjaliści z firmy czyszczącej Insterbud Krystiana Jałocha, jest to jedna z najnowocześniejszych technik dezynsekcji lub sterylizacji pomieszczeń. W zależności od rodzaju wykorzystywanego rozpylacza, jakim mogą być specjalistyczne zamgławiacze lub generatory suchej pary, ale i środki do samodzielnego rozpylania, konieczne jest zachowanie wszelkich i różnych norm bezpieczeństwa. Rozmaitych w zależności od wykorzystywanego generatora suchej pary. Także i rozmaitych w przypadkach pomieszczeń, gdzie na co dzień pracują ludzie i tych, które pozostawione są bez systematycznej opieki.

Skuteczność

O skuteczności zamgławiania decydują różne czynniki. Pierwszym z nich jest sam środek dezynfekujący, ale i rodzaj wykorzystywanego zamgławiacza. Ponadto ważne jest uzyskanie prawidłowego stężenia tego środka, aby jego działanie przebiegało prawidłowo. W tym celu należy nie tylko ustalić jego gatunek, ale i wyliczyć objętość pomieszczenia, w którym ma on zadziałać.

Innymi czynnikami wpływającymi na skuteczność zamgławiania ULV jest np. temperatura otoczenia. To ona sprawia, że środek może być niezdolny do prawidłowego działania. Jej dopuszczalna wysokość jest zależna od rodzaju wykorzystywanego środka dezynfekującego. Przetarcie powierzchni przed rozpyleniem suchej mgły także pomaga jej w prawidłowym działaniu.

Zamgławianie pomieszczeń jest nową, ale już dobrze wykorzystaną i sprawdzoną techniką dezynsekcji i sterylizacji pomieszczeń różnego typu. Jest to metoda, którą można stosować bezpiecznie także w przypadku pomieszczeń, w których na co dzień pracują ludzie. To sposób dezynfekcji, który na pewno warto sprawdzić w swojej firmie.