Śmierć bliskiej osoby jest trudnym przeżyciem. Nie pozwala zebrać myśli i skupić się na tym, co najważniejsze – przygotowaniu uroczystości funeralnych. W tym jednak miejscu pojawia się Zakład pogrzebowy Boniecki, który zajmie się formalnościami i profesjonalną organizacją pochówku. Dzięki temu ceremonia przebiegnie sprawnie, a ostatnie chwile będą wzniosłe i pełne szacunku.

Jak postępować po zgonie bliskiego w domu?

Śmierć przychodzi nagle, z zaskoczenie, więc nikt nie jest na nią przygotowany. Spotkać może każdego, w pracy, domu, szpitalu, na ulicy, i niezależnie od wieku. W sytuacji, kiedy chodzi o potwierdzenie zgonu, najlepszym miejscem jest szpital. Jeśli bliski zmarł w domu, musimy wezwać lekarza rodzinnego, lub pogotowie ratunkowe, gdy przychodnia jest nieczynna, np. w weekend, czy godzinach wieczornych, w celu wypisania karty zgonu oraz sporządzenia protokołu. Mając już kartę zgonu, Zakład pogrzebowy Boniecki zajmie się załatwieniem formalności i profesjonalną organizacją ceremonii. 

Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie sprawy związane z chowaniem zmarłego przebiegły sprawnie, bez niepotrzebnego angażowania rodziny zmarłego 

– mówi członek przedsiębiorstwa. Pracownicy służą radą przy wyborze trumny, dodatków funeralnych czy w kwestii samego pochówku. Firma organizuje również kremacje. Jest do dyspozycji przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Formalności urzędowe – Zakład pogrzebowy Boniecki

Załatwienie formalności urzędowych w USC, ZUS lub KRUS nie jest sprawą skomplikowaną, ale zdecydowanie łatwiej, gady zajmie się nimi Zakład pogrzebowy Boniecki, w ramach świadczonych usług. Firma kredytuje również koszty pochówku w ramach zasiłku pogrzebowego, który w wysokości 4 tys. zł. jest przelewany na konto zakładu. Jeśli koszty przekroczą powyższą kwotę, różnicę musimy dopłacić z własnych pieniędzy. Zasiłek z trudem wystarczy na pokrycie wydatków. Możemy zaoszczędzić, wybierając tańszą trumnę/urnę i zrezygnować z zakupu odzieży dla zmarłego. Co ważne podmiot gospodarczy dysponuje domem pogrzebowym, kaplicą oraz nowoczesną chłodnią. Możemy zamówić również autokar, który dowiezie uczestników uroczystości na cmentarz. Zakład przygotowuje także zwłoki do pożegnania, czyli myje, ubiera i wykonuje pośmiertny makijaż zmarłemu. Sprawa klepsydr i uzgodnienia z cmentarzem leżą w gestii przedsiębiorstwa.

Obowiązkowe elementy pochówku

Zanim odbędzie się uroczystość pogrzebowa, zwłoki zmarłego należy odpowiednio przygotować. Poddając je kremacji, wybieramy urnę i dostarczamy do zakładu zdjęcie, natomiast w przypadku pochówku tradycyjnego musimy mieć na uwadze wcześniejsze przygotowanie zwłok. Zawsze jednak należy szanować ostatnią wolę zmarłego. Ważny jest również termin. Jeśli czekamy na przyjazd rodziny, musimy przesunąć wszystko o kilka dni. Zakład pogrzebowy Boniecki oferuje darmową chłodnię, więc bez problemu możemy przełożyć ceremonię. Może mieć charakter wyznaniowy lub świecki. W przypadku katolickiego pochówku musimy udać się do parafii zmarłego i uzgodnić w kancelarii datę i godzinę. Ważne jest wywieszenie klepsydry, by jak najwięcej osób mogło się pożegnać. Tradycją jest też stypa, choć nie jest to obowiązkowy element uroczystości. Dobrze zorganizowany pogrzeb jest wyrazem szacunku dla zmarłego i poszanowaniem jego godności osobistej, dlatego jego organizację trzeba powierzyć odpowiedniej firmie.