Comiesięczne obciążenie kredytowe we frankach szwajcarskich jest dla wielu osób bardzo kłopotliwe.  Kurs tej waluty utrzymuje się na wysokim poziomie. Dlatego często podejmowana jest decyzja o rozpoczęciu współpracy z radcą prawnym. Posiada on wiedzę i możliwości, które pomogą kredytobiorcy w uzyskaniu korzystnego wyroku w sądzie. Kancelarie świadczą kompleksowe usługi z indywidualnym podejściem do każdego klienta. Procedury postępowania są jednak podobne. Jak wyglądają?

W jaki sposób można uzyskać pomoc w Kancelarii?


W pierwszej kolejności analizowana jest umowa kredytowa z bankiem. Oznacza to, iż doszukuje się wystąpienia nieprawidłowości związanych z jej zawarciem, w tym m.in. klauzul abuzywnych, które łamią przepisy Kodeksu Cywilnego. Ponadto ocenia się umowę pod względem jej ewentualnej nieważności. Co do zasady, w momencie wskazania nieprawidłowości możliwe jest podjęcie kroków prawnych, czyli ubieganie się o usuniecie z umowy klauzul niedozwolonych, przewalutowanie kredytu, bądź jego unieważnienie.

Zawsze bierze się pod uwagę aktualne przepisy prawne, orzecznictwo polskich sadów, a także Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W Kancelarii KPP Konieczny Polak i Partnerzy klienci zmagający się z kredytem walutowym uzyskają pomoc w oszacowaniu możliwych nadpłat związanych z zobowiązaniem finansowym. Pomoc na każdym etapie sporu przeciwko bankom umożliwia radcy przygotowanie wraz z klientem planu działania, czyli strategii przedsądowej, a także sądowej. Co jeszcze warto wiedzieć?

Zmagania z sadem – złożenie pozwu przeciwko bankowi


Dochodzenie swoich spraw w sądzie należy rozpocząć od złożenia pozwu przeciwko bankowi. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług specjalistów, którzy w prosty sposób wytłumaczą wszystkie kroki, które należy podjąć, aby uwierzytelnić nieprawidłowości w dokumentacji. W momencie udowodnienia, iż umowa zawierała zapisy abuzywne, sąd może wydać wyrok, który jest korzystny dla kredytobiorcy. Oznacza to, że rozwiązanie umowy z bankiem będzie powodować uwolnienie się od niezgodnych z prawem zapisów kredytu. Realne stanie się także odzyskanie pieniędzy z nadpłaconych rat.

Decyzję o wejściu na drogę sądową należy jednak przemyśleć, ponieważ nie we wszystkich umowach można znaleźć niezgodne z prawem zapisy. Nieuzyskanie pomyślnego wyroku skutkuje dalszym zobowiązaniem finansowym, a ponadto trzeba liczyć się z kosztami procesu. W związku z tym współpraca z radcą prawnym ma na celu przeanalizowanie sytuacji oraz wypracowanie rozwiązań, które będą korzystne dla kredytobiorcy.