Piękne i jędrne piersi to marzenie każdej kobiety. Niestety z wiekiem skóra wiotczeje, a biust przestaje się prezentować atrakcyjnie. Czasem jego rozmiar jest niedostatecznie duży albo jest asymetryczny np. po zabiegu mastektomii. Na ich kondycję szczególnie wpływa odpowiednia dieta oraz zdrowy tryb życia. Istnieje też kilka sposobów na powiększenie piersi. Poniżej prezentujemy najczęściej stosowane!

Tabletki na powiększenie biustu  

Metoda ta jest popularna ze względu na swoją dostępność. Głównymi składnikami preparatów na biust są włoski koper, czerwona koniczyna i kozieradka. Rośliny te wpływają korzystnie na jędrność piersi. Wysokiej jakości suplementy dostępne zazwyczaj bez recepty w aptekach zawierają często składniki o wzmacniającym lub uzupełniającym działaniu. Stymulują wzrost poziomu estrogenu, hormonu odpowiedzialnego m.in. za  powiększanie biustu. Dodatkowo mogą poprawić stan skóry lub pomagać w przypadku bolesnych miesiączek. Zazwyczaj tabletki zaczynają działać po upływie 2 tygodni od ich zażycia. Jednak pożądany efekt widać dopiero po ok. 8 tygodniach. Ważne, by przed rozpoczęciem kuracji zapoznać się z dotyczącymi dawkowania informacjami na opakowaniu. Zwykle stosowanie tabletek należy kontynuować już po pojawieniu się oczekiwanych efektów w celu ich utrzymania.

Ćwiczenia na powiększenie biustu  

Powiększanie piersi, a na pewno ich ujędrnienie jest możliwe dzięki regularnym ćwiczeniom. Specjalnie dostosowane zadania wzmocnią klatkę piersiową oraz ujędrnią biust. Nie wpłyną jednak na jego wielkość. Jest bowiem zbudowany w większości z tłuszczu, a nie mięśni, które wykształcają się dopiero podczas nasilonego treningu. Chociaż ćwiczenia nie zmienią jego rozmiaru, z pewnością sprawią, że będzie odpowiednio sprężysty. Oto zestaw 3 ćwiczeń wzmacniających piersi:

  1. Motylek. Wyprostuj ręce z trzymanymi hantlami, a następnie zwróć ciężarki do siebie wewnętrzną stroną. Upuszczaj je, jednocześnie uginając łokcie i rozsuwając ramiona przy zachowaniu rozwartego kąta. Następnie wróć do poprzedniej pozycji, pamiętając o właściwym oddychaniu.

  2. Wznoszenie ciężarków. Połóż się na wznak i ugnij nieznacznie nogi. Łokcie powinny się znajdować przy tułowiu. Dlatego też ćwiczenie to zaleca się wykonywać na piłce gimnastycznej. Lekkie hantle należy trzymać na obu ramionach wzniesione do klatki piersiowej. Rób wydechy przy podnoszeniu ciężarków do góry i wydechy przy pozycji powrotnej.

  3. Spin doctor. Stań w wyprostowanej pozycji w lekkim rozkroku. Następnie wyciągnij przed siebie wyprostowane ręce jak najdalej od siebie. Równocześnie powoli przybliżaj do siebie dłonie, w celu ich złączenia.

Wszystkie te ćwiczenia można przeprowadzić w domu. Jednak siłownia i fitness to zawsze dobra opcja, która zmobilizuje do regularnych ćwiczeń w grupie lub indywidualnie z trenerem.

Dieta na powiększenie biustu 

Rozmiar miseczki można zwiększyć w szybki sposób poprzez przytycie. Jest to jednak ryzykowna i z pewnością mało satysfakcjonująca metoda. Dlatego też tak ważna jest zdrowa dieta, bogata w cenne białka i fitoestrogeny obecne np. w owsie, lnie i roślinach strączkowych. Do codziennego jadłospisu dobrze jest dołączyć również posiłki bogate w witaminy A i E (występujące m.in. w marchewce i orzechach). Dzięki dostarczeniu organizmowi niezbędnych składników odżywczych nastąpi potrzebny przyrost tkanki mięśniowej.

Operacja powiększenia biustu

Nowoczesna chirurgia plastyczna przynosi rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić trwale piersi. Powiększa się je poprzez zastosowanie implantów, umieszczanych na 2 sposoby. Wykorzystywane do zabiegu implanty są okrągłe lub anatomiczne, przypominające kształtem łzy. Ich rodzaj dobierany jest indywidualnie przed zabiegiem podczas konsultacji medycznej. Metoda podmięśniowa (mammoplastyka) polega na umieszczeniu implantu pomiędzy tkankę mięśniową a gruczołową.  Natomiast w przypadku metody podgruczołowej, implanty umiejscawia się pod gruczołem. Postępowanie pozabiegowe jest też zależne od wybranego sposobu. Jeśli jednak nie możemy sobie pozwolić na kosztowny zabieg, tylko połączenie właściwej diety i ćwiczeń pozwoli na otrzymanie jędrnych i kształtnych piersi.