Psychoterapia może być stosowana dla osób borykających się z różnymi problemami emocjonalnymi, psychicznymi czy behawioralnymi. W Azymut Życie Psychoterapia, Mariusz Szybka pomaga klientom zmagającym się z depresją, lękiem, problemami w relacjach, traumą czy stresem. Terapia jest również polecana osobom przechodzącym przez trudne okresy życiowe, takie jak rozwód, żałoba czy problemy zawodowe.

Jak wygląda proces terapeutyczny?

W Azymut Życie Psychoterapia, proces terapeutyczny rozpoczyna się od konsultacji wstępnej, podczas której terapeuta ocenia potrzeby klienta i ustala cele terapii. Następnie wspólnie z pacjentem opracowywany jest indywidualny plan terapeutyczny, który może obejmować różne metody pracy, takie jak terapia poznawczo-behawioralna (CBT), terapia skoncentrowana na rozwiązaniach czy psychodynamiczna. Terapeuta dba o to, aby proces terapeutyczny był dostosowany do potrzeb i możliwości każdego klienta.

W dobie pandemii COVID19 oraz rosnącej popularności telemedycyny, Azymut Życie Psychoterapia oferuje również terapię online, która może być równie skuteczna jak terapia prowadzona w gabinecie, a dodatkowo daje większą elastyczność i wygodę dla klientów. Wszystko, czego potrzebujesz, to komputer, tablet lub smartfon z dostępem do internetu oraz prywatne miejsce, gdzie będziesz mógł swobodnie rozmawiać z terapeutą.

Terapia grupowa – wsparcie wśród innych

Azymut Życie Psychoterapia oferuje również terapię grupową, która może być świetnym uzupełnieniem terapii indywidualnej lub alternatywą dla osób, które wolą pracować nad swoimi problemami w grupie. Terapia grupowa pozwala na wymianę doświadczeń, wzajemne wsparcie i uczenie się od innych uczestników. Grupy terapeutyczne są prowadzone przez terapeutów i skupiają się na określonych tematach, takich jak radzenie sobie ze stresem, budowanie poczucia własnej wartości czy poprawa relacji międzyludzkich.

Terapia DDA - droga do zdrowego życia

Terapia DDA, czyli wsparcie dla Dorosłych Dzieci Alkoholików, to specjalna forma pomocy skierowana do osób dorosłych, które dorastały w rodzinach z problemem alkoholowym. Podczas terapii DDA pracuje się nad rozpoznaniem i akceptacją przeszłych emocji oraz traum. Dzięki temu możliwe jest uwolnienie się od ciężaru dawnych doświadczeń i zbudowanie nowego, zdrowszego sposobu funkcjonowania w życiu codziennym.

Azymut Życie Mariusz Szybka Usługi Psychoterapeutyczne Specjalizuje się w terapii DDA, pomagając danej osobie w lepszym zrozumieniu siebie i swoich reakcji na różne sytuacje życiowe.

Podczas sesji terapii DDA Mariusz Szybka skupia się na badaniu i zrozumieniu mechanizmów, które kształtują nasze myśli, emocje i zachowania. Poprzez rozmowę, techniki terapeutyczne i praktyczne narzędzia, pomaga danej osobie w identyfikowaniu niekorzystnych wzorców oraz w opracowywaniu zdrowszych strategii radzenia sobie z trudnościami.

Azymut Życie Psychoterapia to miejsce, gdzie znajdziesz pomoc w rozwiązywaniu swoich problemów emocjonalnych i psychicznych. Dzięki holistycznemu podejściu do terapii oraz szerokiej gamie usług psychoterapeutycznych oferowanych przez Mariusza Szybkę, każdy klient może liczyć na indywidualne podejście i wsparcie w procesie zmiany.