Większość z nas pamięta paraliżujący strach z czasów dzieciństwa, kiedy rodzice informowali o zbliżającej się wizycie dentystycznej. Choć ostatecznie wizyta kończyła się uleczonym uzębieniem i brakiem przewidywanego bólu, to wyperswadowanie strachu towarzyszącego wizycie stomatologicznej było niekiedy niezwykle trudne. Sam dźwięk wiertła wielu dorosłych przyprawia o nieprzyjemne wrażenie. Jak się okazuje, nawet czynności, których wyjątkowo mocno baliśmy się u dentysty, przestają być tak straszne dzięki stosowanym przez specjalistów metodom. Wszystko to, dzięki innowacyjnemu podejściu stomatologów i trosce o komfort pacjentów.

Leczenie kanałowe – czy może być bezbolesne?

Złe skojarzenia z leczeniem stomatologicznym często ciągną się za nami jeszcze od czasów dzieciństwa. Wielu pacjentów strach paraliżuje w taki sposób, iż unikają przez dłuższy czas wizyty dentystycznej. To jednak niesie ze sobą szereg konsekwencji, prowadząc często do znacznych ubytków w uzębieniu, poważnych stanów zapalnych, a ostatecznie i tak w konsekwencji do wizyty u specjalisty. Szczególnie nielubianym przez pacjentów leczeniem jest leczenie kanałowe zębów. Wielu z nich odczuwa przy jego okazji nieprzyjemny dyskomfort a nawet ból. Klinika dentystyczna White Dental Clinic z Warszawy, wyszła swoim pacjentom i ich potrzebom, naprzeciw. W swoich usługach oferuje bowiem leczenie z użyciem mikroskopu. Dzięki temu zwykle nielubiany zabieg, może być wykonywany przy zachowaniu dużo większego komfortu pacjenta.

Jak to działa?

Wykorzystanie przez stomatologów z White Dental Clinic mikroskopu do leczenia zębów to innowacyjne podejście nie tylko do samej technologii leczenia, ale również wyjątkowe podejście do pacjenta i zwrócenie szczególnej uwagi na jego wysoki komfort, konieczny przy leczeniu dentystycznym, a tak często jednak nieodczuwalnym przez pacjentów. Użycie mikroskopu jest szczególnie istotne i pomocne w leczeniu kanałowym zębów. Dzięki jego wykorzystaniu proces ten jest bezbolesny, a przy tym jednocześnie niezwykle precyzyjny. Skomplikowana często budowa kanałów, a przede wszystkim ich zróżnicowana anatomia, utrudnia bardzo często ich zlokalizowanie, czy precyzyjne czyszczenie i leczenie. Pomoc mikroskopu pozwala na bezbłędne działania stomatologa, trafne i precyzyjne ruchy, wykluczające pojawienie się bólu w trakcie zabiegu, czy po jego wykonaniu. Wgląd do wnętrza leczonego zęba zwiększa komfort pacjenta, który nie musi obawiać się kolejnej wizyty dentystycznej.