czas czytania: 3 min materiał partnera

Bezpieczny i komfortowy dom opieki dla seniora

domy opieki

Opieka nad osobami starszymi jest dość zajmująca i wymaga dużych pokładów cierpliwości i spokoju oraz dużo czasu. Nie każdy młody człowiek ma możliwość albo chęci, by w pełni poświęcić się opiece nad seniorem. Wiadomo, że dla osoby, która jest emocjonalnie związana zarówno z bliskimi, jak też z samym miejscem zamieszkania, przeniesienie się do domu opieki może być stresującym przeżyciem. Dlatego w trosce o komfort, dobre samopoczucie i bezpieczeństwo starszych osób warto poświęcić trochę czasu na poszukiwanie sprawdzonej i profesjonalnej placówki, takiej jak Dom Seniora Harmonia z Gdańska.

Na co zwracać uwagę wybierając miejsce opieki dla naszego seniora?

Przede wszystkim wiarygodność placówki. Obowiązkowo musimy sprawdzić zy dom seniora ma zezwolenie od wojewody na jego prowadzenie. Bardzo ważna jest ilość opiekunek bądź opiekunów z odpowiednimi kwalifikacjami, przypadająca na podopiecznych. Wiele domów seniora ma z góry ustalony plan dnia, którego ściśle się trzyma. Jednak nie każda osoba starsza będzie chciała się temu podporządkować. Warto zatem sprawdzić, czy uczestniczenie we wszystkich zajęciach zorganizowanych jest konieczne. Jeśli senior posiada jakieś ulubione sprzęty zapytajmy, czy może je zabrać. To samo dotyczy zwierząt domowych. Jeśli osoba starsza jest bardzo przywiązana do swojego pupila ciężko zniesie rozłąkę z nim, jeśli okaże się, że nie będzie on mógł zamieszkać razem z nią w nowym miejscu. Niezwykle istotne jest, by dowiedzieć się, jakie procedury obowiązują w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia osoby starszej. Chodzi o to, czy placówka nie zażąda dodatkowej opłaty albo nie wypowie umowy. Wielkość budynku i samych pokoi też ma duże znaczenie, tym bardziej jeśli osoba starsza potrzebuje balkonika, kul czy wózka do przemieszczania się. Sprawdźmy czy pokoje są jednoosobowe czy senior będzie dzielić przestrzeń z inną osobą, oraz czy w budynku jest monitoring. Dieta, opieka lekarska, rehabilitacja to rzeczy, o które też trzeba zapytać. No i atrakcje. Przecież wielu seniorów lubi aktywnie spędzać czas. Wycieczki, wyjścia do kina, teatru czy opery są mile widziane.

Co oferuje Dom Seniora Harmonia?

Harmonia to ekskluzywny dom seniora znajdujący się w Gdańsku. Zapewnia profesjonalną opiekę, pomoc medyczną i pielęgnację przez całą dobę. To idealne miejsce dla babci i dziadka, którzy w komfortowych warunkach i domowej atmosferze mogą przeżyć swoją starość. Dom seniora gwarantuje opiekę lekarską, rehabilitację i indywidualnie dopasowaną dietę. Posiada własną kuchnię, dzięki temu zapewnia pyszne i domowe posiłki. Jest wyposażony w profesjonalny sprzęt medyczny. Oprócz opieki całodobowej w Harmonii organizowane są także pobyty krótkoterminowe oraz kilkugodzinne. To idealne rozwiązanie, kiedy bliscy seniora są w pracy bądź chcą wyjechać na klika dni, by odpocząć. W domu opieki odbywają się zajęcia integracyjne i imprezy okolicznościowe. Raz w miesiącu są organizowane wycieczki, przyjazny i uśmiechnięty personel dba o to, by na co dzień seniorzy aktywnie spędzali czas.