Młody wygląd to coś, o czym marzy każda kobieta. Niestety, z wiekiem skóra zaczyna wiotczeć, a mięśnie twarzy migrować. Przyczynia się to do powstawania głębokich zmarszczek, bruzd oraz utracenia perfekcyjnego owalu twarzy. Jednym ze skutecznych i trwałych zabiegów jest lifting. Czy warto go wykonać i czy będzie całkowicie bezpieczny dla Twojego zdrowia?

Czym jest lifting?

Dawniej lifting był inwazyjnym zabiegiem, który polegał na chirurgicznym nacięciu skóry i wymodelowaniu twarzy poprzez usunięcie jej nadmiaru. Był zabiegiem mocno ingerującym w tkanki, ale ze względu na trwałość, wiele kobiet mimo wszystko się na niego decydowało. Medycyna estetyczna poszła jednak do przodu i obecnie istnieje wiele nieinwazyjnych form liftingu. Jeden z nich – zarówno na twarz, jak i ciało – oferuje między innymi prywatna przychodnia Esteticomfort, której siedziba znajduje się w Malborku.

 

Wskazania do wykonania zabiegu:

  •     wiotkość skóry;
  •     problemy z rozstępami;
  •     utrata elastyczności po spadku masy ciała;
  •     profilaktyka w wieku 35+.

 Wykonanie liftingu to nie tylko kwestia estetyki. Młodszy wygląd pozwala na poprawienie samopoczucia i zyskanie większej pewności siebie.

Czy jest bezpieczny?

Jak zostało już wcześniej wspomniane, współczesne metody są zdecydowanie bardziej bezpieczne dla organizmu. Należy jednak pamiętać, że lifting twarzy powinien być wykonywany przez specjalistów i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

  •     opryszczka w miejscu wykonywania zabiegu;
  •     ciąża;
  •     aktywne choroby nowotworowe;
  •     stany zapalne i inne zmiany skórne;
  •     implanty lub inne zabiegi medycyny estetycznej, które uniemożliwiają bezpieczne wykonanie liftingu. 

Pierwsza wizyta w centrum medycyny estetycznej będzie opierała się głównie na wywiadzie z pacjentem. Lekarz ustali, czy dany pacjent może mieć wykonany zabieg, a następnie udzieli niezbędnych informacji o jego przebiegu oraz pielęgnacji zarówno przed, jak i po jego wykonaniu.

 

Jak wygląda skóra po liftingu?

Innowacyjna technologia UTIMS pozwala uniknąć etapu gojenia się skóry twarzy, który miał miejsce w przypadku klasycznego chirurgicznego liftingu. Dzięki temu efekty widzimy niemal natychmiast. Skóra staje się jędrna i elastyczna, a twarz zyskuje młodszy wygląd poprzez wygładzenie zmarszczek i nadanie jej odpowiedniego konturu. Należy pamiętać, że lifting twarzy to nie wszystko i konieczne jest dbanie o skórę również poprzez zdrowe odżywianie i prawidłowe nawilżanie – zarówno od wewnątrz (nawadnianie organizmu), jak i od zewnątrz, poprzez stosowanie odpowiednich kremów i maseczek.