Choć zwykło się mówić, że wizyty u kosmetyczki to domena kobiet, to widok mężczyzny w  gabinecie kosmetycznym nikogo już nie szokuje. Nic dziwnego – to właśnie zadbani  panowie robią lepsze wrażenie na kobietach. Nienaganny wygląd ma też ogromne  znaczenie w pracy. I między innymi właśnie dlatego, coraz więcej mężczyzn, decyduje się  na pomoc specjalistów.  

Choć niektórzy są onieśmieleni czy nawet zawstydzeni, to - jak przekonują pracowniczki  gabinetów kosmetycznych - w szerokiej gamie oferowanych zabiegów panowie zaczynają  się orientować coraz lepiej. Mężczyźni najczęściej decydują się na zabieg oczyszczający  skórę twarzy. Jest on nie tylko bardzo skuteczny, ale i relaksujący. Dużą popularnością  cieszą się peelingi chemiczne i maski głęboko nawilżające cerę.  

Coraz więcej mężczyzn decyduje się także na wykonanie zabiegu mikrodermabrazji. To  nowoczesny i ekskluzywny zabieg, dzięki któremu, możemy niemal całkowicie zredukować  pewne niedoskonałości cery, m.in. blizny po trądziku, przebarwienia, zaskórniki czy  prosaki. Ten całkowicie bezpieczny proces, polega na oczyszczeniu skóry twarzy poprzez  ścieranie zewnętrznych warstw naskórka. Wyróżniamy trzy rodzaje mikrodermabrazji:  diamentową, korundową i tlenową. W przypadku tej pierwszej, zrogowaciały naskórek  usuwany jest za pomocą diamentowych tarcz. Ten zabieg polecany jest alergikom, oraz  tym, którzy mają delikatną, skłonną do podrażnień skórę. Co istotne dla wielu mężczyzn -  zabieg jest bezbolesny i trwa około 60 minut.  

Kolejnym rodzajem jest mikrodermabrazja korundowa – tu do walki ze zrogowaciałym  naskórkiem używane są kryształki korundu, czyli tlenku gliny. Zabieg ma też dodatkowy  atut – dzięki zastosowanej technologii, głębsze warstwy skóry są stymulowane do  produkcji elastyny i kolagenu. Kosmetyczki jednak ostrzegają – to zabieg, który należy  wykonywać po południu lub w weekend, bo po zabiegu skóra może być delikatnie  zaczerwieniona. Na ten rodzaj zabiegu powinny zdecydować się osoby walczące z  przebarwieniami skórnymi czy rozszerzonymi porami.  

Ostatnim rodzajem jest mikrodermabrazja tlenowa czyli inaczej oxybrazja. Specjaliści  polecają ten zabieg osobom, które mają problem z zaskórnikami, krostami czy innego  rodzaju stanami zapalnymi skóry. W przypadku mikrodermabrazji tlenowej do ścierania  naskórka wykorzystywany jest strumień mikrokropelek soli fizjologicznej, często z  dodatkiem preparatów witaminowych. Po zabiegu skóra jest dotleniona i odżywiona.  Oprócz zabiegów oczyszczających wielu panów coraz częściej decyduje się na zabiegi  relaksujące. Gabinety kosmetyczne oferują szereg masaży, które nie tylko pozytywnie  wpływają na naszą skórę, ale także pomagają odstresować się po pracy.