Wady zgryzu to poważny problem, który dla wielu pacjentów gabinetów dentystycznych jest uciążliwy ze względów estetycznych, ale ma też ogromny wpływ na zdrowie. Korygowanie najczęściej polega na założeniu wybranego typu aparatu ortodontycznego, co jednak może być zastąpione nowocześniejszą metodą. Jak zatem koryguje się wady zgryzu bez użycia aparatu ortodontycznego?

Specjalistyczne nakładki

Leczenie ortodontyczne dla wielu pacjentów związane jest z koniecznością założenia odpowiedniego aparatu na zęby w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym, takim jak np. Max-Dent. Istnieje jednak interesująca alternatywa, która jest równie bezpieczną i efektywną metodą na korygowanie wad zgryzu. Są nią specjalistyczne nakładki dopasowywane do konkretnych problemów ze zgryzem u pacjenta. Takie rozwiązanie oferuje m.in. gabinet stomatologiczny Max-Dent, wykorzystujący nowoczesne nakładki ACCU SMILE gwarantujące doskonałe rezultaty w leczeniu ortodontycznym.

Należy jednak pamiętać, że samo ich założenie nie jest jednak jedynym etapem leczenia. Konieczne jest odbywanie regularnych wizyt kontrolnych u stomatologa, co pozwoli ocenić realizowane postępy w korygowaniu wad zgryzu. Leczenie ortodontyczne za pomocą takich nakładek jest korzystne z wielu względów. Przede wszystkim są one w odróżnieniu do klasycznych aparatów stałych praktycznie niewidoczne. Przezroczyste nakładki korygujące wady zgryzu mają też wiele innych zalet – jakich dokładnie?

Sporo atutów nakładek do leczenia ortodontycznego

Aparaty ortodontyczne stałe zakładane są przez stomatologa i tylko przez niego powinny być zdejmowane. Sprawia to, że są cały czas obecne w życiu codziennym pacjenta, co może być dla niego uciążliwe. Alternatywa w postaci nakładek proponowana przez Max-Dent to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego, która jest o wiele wygodniejsza niż aparaty stałe – można je w dowolnym momencie wyjąć. Warto także zwrócić uwagę na brak charakterystycznych dla aparatów drutów i klamer, a przez to znacznie łatwiejsze czyszczenie.

Utrzymanie higieny staje się zatem proste, co nierzadko bywa problematyczne w przypadku klasycznego leczenia ortodontycznego. Dopasowane do wady zgryzu pacjenta nakładki oferowane przez gabinet Max-Dent pozostają bardzo skuteczną metodą korygowania takich problemów z uzębieniem. Dodatkowym atutem przy ich stosowaniu jest możliwość skorygowania wielu typów wad w niedługim okresie. Dla wielu pacjentów czas odgrywa znaczącą rolę w leczeniu ortodontycznym, dlatego dopasowane do potrzeb nakładki oferowane przez specjalistyczny gabinet stomatologiczny Max-Dent są coraz częściej wybierane.