W dzisiejszych czasach zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne i niedrogie, jeśli wybiera się profesjonalne kliniki. Kwas hialuronowy to rozwiązanie, które poradzi sobie nawet ze stosunkowo głębokimi zmarszczkami – na przykład w kącikach oczu lub ust. Kiedy warto się na niego zdecydować, na jakiej zasadzie działa  czy nie ma negatywnego wpływu na skórę?

Na które zmarszczki zadziała?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to popularna metoda, która ma zwolenników na całym świecie. Wiele kobiet regularnie poddaje się temu zabiegowi i są one w pełni zadowolone z efektu. Kwas hialuronowy pomaga nie tylko wypełnić zmarszczki, ale można też przy jego pomocy wymodelować twarz np. korygować kontury lub powiększyć usta.

Kwas hialuronowy skutecznie działa na:

  • zmarszczki w zewnętrznych kącikach oczu;
  • fałdy nosowo-wargowe;
  • zmarszczki w kącikach ust;
  • pionowe bruzdy wokół ust.

Na czym polega zabieg?

Kwas hialuronowy wiąże wodę, dzięki czemu skóra staje się nawilżona i sprężysta. Efekt jest widoczny bardzo szybko i może utrzymywać się do 12 miesięcy. Bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja skóry po zabiegu. Stosowanie dobrych kosmetyków i unikanie szkodliwych czynników środowiska może zdecydowanie wydłużyć efekt wypełnienia zmarszczek. Jeśli jednak zaniecha się właściwej pielęgnacji, zmarszczki mogą powrócić bardzo szybko. Po zabiegu pacjent otrzyma wszystkie niezbędne instrukcje. Do szybszego powstawania zmarszczek przyczyniają się zwłaszcza promieniowanie UV, palenie papierosów oraz niewłaściwa dieta. Prowadzenie zdrowego trybu życia nie tylko poprawi samopoczucie, ale też spowolni starzenie się skóry!

Kiedy odpuścić?

Wiele osób obawia się, że wstrzykiwanie kwasu hialuronowego jest zbyt inwazyjne i może być szkodliwe. Jeśli zabieg jest wykonywany przez doświadczonego specjalistę, będzie całkowicie bezpieczny. Jedną z polecanych klinik jest Centrum Medycyny NOWA EUROPA, która znajduje się w Łodzi. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, w przypadku których lekarz odmówi wykonania zabiegu:

  • choroby autoimmunologiczne;
  • tendencje do wytwarzania blizn przerosłych;
  • stany zapalne;
  • alergia i nadwrażliwość skóry;
  • ciąża i laktacja.

Zabieg jest stosunkowo tani w porównaniu z innymi, mniej skutecznymi metodami. Jego koszt to zazwyczaj od 400 PLN. Pacjent jest zobowiązany do poinformowania lekarza, jeśli zauważa u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy.