Czym jest i na czym polega bioenergoterapia?

Materiał partnera
2019-07-08

Medycyna naturalna to niekonwencjonalne sposoby leczenia, wywodzące się ze Wschodu, które obecnie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Bioenergoterapia to jeden z rodzajów zabiegów, w którym główną rolę odgrywa terapeuta oraz posiadana przez niego biologiczna energia, z zastosowaniem specjalnych technik. Kiedy stosuje się tę terapię? Na czym ona polega? Czy może zastąpić tradycyjne leczenie farmakologiczne?

Energia kluczem do osiągnięcia równowagi

Głównym założeniem bioenergoterapii jest skupienie się na przyczynie powstających dolegliwości, za którą uważa się nieprawidłowy przepływ energii w organizmie. To z kolei może powodować zaburzenia pracy niektórych organów. Ludzkie ciało jest źródłem energii cieplnej czy elektromagnetycznej wytwarzanej przez wszystkie komórki oraz narządy takie jak mózg czy serce. Specjaliści z Gefestu uważają, że życiodajną energią można sterować. Kluczowe w tym momencie jest wyjaśnienie pojęć związanych z tą formą medycyny naturalnej, a mianowicie meridiany i czakramy. Meridiany to kanały energetyczne połączone z narządami. Bioenergoterapeuta potrafi przekierować energię z miejsc, gdzie jest jej za dużo, tam gdzie jej brakuje, zapewniając w ten sposób wyrównanie jej poziomów oraz równowagę, dzięki czemu organizm samoczynnie pozbywa się toksycznych substancji. Czakramy stanowią centra energetyczne, spośród których wyróżnia się siedem głównych położonych wzdłuż kręgosłupa czakramy podstawy, krzyżowe, splotu słonecznego, serca, gardła, trzeciego oka i korony. Dzięki nim odbywa się regularna wymiana zużytej, chorobowej energii na tę czystą, pozytywną. Istotne znaczenie ma także aura, pozwalająca na wstępne rozpoznanie zaburzeń energetycznych. Zabieg polega na przesuwaniu przez terapeutę rąk nad ciałem pacjenta, w celu zlokalizowania zaburzeń energetycznych, a w rezultacie doprowadzić do ich odblokowania.

Kiedy pomaga?

Bioenergoterapia, jako część medycyny niekonwencjonalnej, niewątpliwie ma szerokie grono zarówno przeciwników, jak i zwolenników, którzy zauważyli zmiany w swoim organizmie oraz pozytywny wpływ na samopoczucie. Zabiegi te mogą okazać się skuteczne w przypadku leczenia bezsenności, depresji, nerwicy i nadmiernego stresu, a także bólu kręgosłupa, stawów, głowy, w szczególności nawracających migren. Pozwala na przywrócenie naturalnej równowagi organizmowi, wycisza, uspokaja oraz zapewnia inne spojrzenie na świat. Bioenergoterapeuta może także ostrzec przed pojawieniem się jakiejś choroby lub zniwelować objawy już występujące. Jak wynika z opinii specjalistów z Gefestu, bioenergoterapia może być jedną z metod leczenia, lecz nie jedyną. Nie należy zastępować koniecznego w wielu przypadkach tradycyjnego leczenia farmakologicznego zabiegami medycyny naturalnej. Te dwie metody powinny ze sobą współdziałać i wzajemnie pomagać. Takie połączenie może przynieść wymierne korzyści, a w szczególności wzmagać wolę walki o swoje zdrowie. 

Opracowanie artykułu:

Gefest Tomasz Polaszczyk

ul. Długa 7a/9, 62-800 Kalisz wielkopolskie
e-mail
www
telefon