Dbać o zęby uczymy się już od najmłodszych lat. Oczekujemy, by służyły nam niezawodnie przez długi czas i cieszyły się dobrym zdrowiem. Mimo zachowania zasad prawidłowej higieny jamy ustnej, zęby narażone są na wiele chorób,. Dlatego też regularne wizyty u stomatologa  powinny być dla nas koniecznością. Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza inaczej nazywana jest stomatologią ogólną.  To jedna z podstawowych usług, jakie świadczą profesjonalne gabinety dentystyczne. Profilaktyka chorób oraz leczenie próchnicy to jej główne założenia. Żeby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem z usług stomatologa powinniśmy korzystać przynajmniej dwa razy do roku. Dobry specjalista we właściwy sposób zadba o nasze uzębienie i przekaże odpowiednie zalecenia dotyczące dalszej pielęgnacji. Wiele osób panicznie boi się dentysty i unika wizyt w gabinecie , co jest bardzo nieodpowiedzialną postawą. Jak mówi stare powiedzenie: „lepiej zapobiegać niż leczyć” i tak też jest w przypadku zębów. Drobny ubytek łatwo jest uzupełnić, natomiast leczenie rozległej próchnicy jest dużo trudniejsze i wymaga wielu poświęceń. Nowoczesna stomatologia pozwala na wykonanie bezbolesnych zabiegów w stosunkowo niedługim czasie. Dawno już minęły lata, gdy dentysta kojarzył się z bólem i niemożnością spożywania ulubionych posiłków przez długi czas. Dzisiejsi specjaliści cechują się rozległą wiedzą medyczną oraz dysponują wysokiej jakości sprzętem.

Jak powstaje próchnica?

Jak informuje pani Agnieszka Jocz- właścicielka gabinetu stomatologicznego Alexa Med współpracującymi z najlepszymi dentystami- próchnica jest chorobą polegającą na niszczeniu szkliwa i zębiny przez bakterie. Jednak nie wszystkie drobnoustroje, które zamieszkują naszą jamę ustną powodują zniszczenia. Za powstawanie próchnicy odpowiedzialne są bakterie, które rozkładając cukry, produkują kwasy organiczne. To właśnie one przyczyniają się do ubytków w szkliwie. Na próchnicę choruje w Polsce aż 95% dorosłych, niestety większość z nich rezygnuje z leczenia. Zaawansowana próchnica może skutkować brakami w uzębieniu, co z kolei wiąże się z koniecznością noszenia protezy. Tymczasem odpowiednia profilaktyka oraz leczenie może nas uchronić przed przykrymi konsekwencjami.

Skaling zębów

W ramach profilaktyki co jakiś czas powinniśmy też zdecydować się na skaling zębów. Jest to zabieg stomatologiczny, który ma na celu usunięcie kamienia nazębnego z okolic szyjek zębowych. Dentyści wraz z nim stosują często również piaskowanie. Jego efektem jest delikatne wybielenie zębów oraz ich wygładzenie.

Stomatolog dla dzieci

Dzieci są szczególnymi pacjentami, o których komfort należy zadbać w odpowiedni sposób. Decydując się na leczenie najmłodszych w Alexa Med. Zyskujemy pewność, że wszelkie zabiegi odbędą się bez łez i w przyjaznej atmosferze. Bardzo ważne jest, by nie zniechęcić dziecka do wizyt u dentysty. Tylko w ten sposób wyrobimy w nim nawyk prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej.

Leczenie chirurgiczne

Leczenie chirurgiczne ma na celu nie tylko usuwanie zębów, ale też jak najdłuższe ich zachowanie. Przy użyciu nowoczesnych metod znieczulających oraz najwyższej klasy sprzętu zabiegi przeprowadzane są w możliwie bezbolesny i szybki sposób. Leczenie chirurgiczne w Alexa Med obejmuje cały pakiet usług takich jak usuwanie zębów mądrości czy nacięcie ropnia. Pacjenci mogą liczyć też na konkurencyjne ceny i wizyty, które odbywają się w czasie.

Protetyka

Dla osób, które borykają się z brakami w uzębieniu, pomoc protetyka jest nieoceniona. Dzięki specjaliście możliwe jest odtworzenie utraconych zębów lub też stworzenie pełnej protezy, która będzie wyglądała naturalnie. Protezy tworzone w Alexa Med cechują się także dużą wygodą użytkowania.