Dlaczego osoby decydują się na makijaż permanentny?

Materiał partnera
2019-10-03

Makijaż trwały nie jest w Polsce jeszcze tak popularny, jak w innych krajach, lecz mimo to można znaleźć specjalistów, którzy są wykwalifikowani w tej dziedzinie kosmetologii. Wiele osób decyduje się na taki zabieg, ponieważ nie da się ukryć niektórych niedoskonałości za pomocą zwykłych kosmetyków. Makijaż permanentny pozwala ukryć niedoskonałości oraz podkreśla jej walory, a co najważniejsze, nie rozmazuje się w najmniej odpowiednim momencie.

Gdzie można wykonać zabieg makijażu permanentnego?

Przed podjęciem decyzji należy znaleźć odpowiedni salon kosmetyczny taki jak Look Marzena Romanowska, który posiada odpowiednie certyfikaty i ma profesjonalne podejście do klientów. Warto pamiętać, że podczas zabiegu mogą wystąpić komplikacje, dlatego ważne jest, żeby kosmetolog miał odpowiednią wiedzę medyczną na temat skóry. Warto poświęcić czas i zebrać informacje na temat salonu przed zapisaniem się na wizytę.


Jednym z zabiegów, który może poprawić urodę, jest makijaż permanentny powiek. Polega on na wykonaniu kreseczek u nasady rzęs. Co prawda są prawie niewidoczne, lecz sprawiają, że oczy nabierają wyrazistości i wyglądają optycznie lepiej. Jest to zabieg czysto kosmetyczny mający na celu poprawę aparycji. Bardzo popularnym rozwiązaniem, na które decydują się (nie tylko) kobiety, jest makijaż permanentny brwi, które nierzadko są niesymetryczne, za cienkie, przerzedzone lub opadające. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu przed lustrem, korygując niedoskonałości.


Jeśli usta są niesymetryczne, tudzież za małe można to skorygować podczas zabiegu. Makijaż nie będzie widoczny, ponieważ występuje jedynie na konturach warg. Istnieje jednak możliwość zaaplikowania pigmentu na całą powierzchnię w celu pogłębienia naturalnego koloru warg. Warto zaznaczyć, że Contour Make-Up pomaga zatuszować blizny czy inne defekty skóry takie jak przebarwienia lub plamy pigmatencyjnych, które powstały w wyniku chorób, operacji lub wypadków. 


Czy są przeciwwskazania i efekty uboczne?


Mikropigmentacja to bezpieczny sposób poprawy urody, jednak należy wziąć pod uwagę przeciwwskazania, które można podzielić na czasowe, względne i bezwzględne. Są to między innymi infekcje bakteryjne lub wirusowe. Uszkodzenia skóry w miejscach pigmentowania uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Osoby, które zażywają leki uspokajające, nasenne lub antydepresyjne co prawda mogą poddać się zabiegowi, lecz tylko za zgodą lekarza. Mimo wszystko nawet jeżeli mamy żadnych przeciwwskazań, warto skonsultować się z doktorem.

Opracowanie artykułu:

"Look" Marzena Romanowska

ul. Trwała 7, 53-335 Wrocław Krzyki, dolnośląskie
e-mail