Nawet jeśli nosisz okulary od dziecka, z pewnością nie zdążyłeś przyzwyczaić się do nich na tyle, by całkowicie zignorować ich obecność. Wystarczy, że w drodze do pracy złapie Cię wiosenny deszcz lub że postanowisz napić się gorącej czekolady, by szkła się pobrudziły lub zaparowały, ograniczając Ci tym samym dobrą widoczność. Możesz traktować to jako typową niedogodność związaną z użytkowaniem okularów, ale możesz też coś z tym zrobić. Zamień swoje szkła korekcyjne na soczewki kontaktowe i zobacz, jakie korzyści się z tym wiążą!

Z czego tworzy się soczewki kontaktowe?

Współczesne soczewki kontaktowe produkuje się z silikonowego hydrożelu, który po uwodnieniu staje się elastyczny i miękki. W dużym stopniu ułatwia to aplikację soczewek i zwiększa komfort ich użytkowania. W salonach optycznych znajdziesz soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne i roczne. Ich moc musi być odpowiednio dopasowana do posiadanej przez Ciebie wady wzroku. Nawet jeśli dokładnie znasz jej zakres, przed zakupem soczewek kontaktowych, warto przeprowadzić dodatkowe badanie optometryczne. W najlepszych salonach optycznych wykonasz je na miejscu. Dziś przy pomocy soczewek kontaktowych można skorygować każdą wadę wzroku, również astygmatyzm i prezbiopię. Co więcej, część okulistów twierdzi, że tego typu korekcja jest skuteczniejsza niż ta prowadzona przy pomocy okularów. Dlaczego? Poprawa jakości widzenia zachodzi już z poziomu gałki ocznej, a ponadto soczewki zapewniają szerokie pole widzenia.

Co zyskasz, decydując się na zakup soczewek kontaktowych?

W momencie, gdy zdecydujesz się porzucić okulary na rzecz soczewek kontaktowych, zyskasz wolność. I nie ma w tym ani krztyny przesady. Będziesz mógł bez przeszkód uprawiać ulubiony sport i aktywnie spędzać czas ze znajomymi i rodziną. Przelotny deszcz czy opady śniegu przestaną być dla Ciebie utrapieniem, a kiedy zechcesz napić się herbaty z cytryną, już nigdy nie będziesz musiał martwić się zaparowanymi szkłami. Dużą zaletą jest też to, że soczewki kontaktowe w żaden sposób nie zmieniają rysów twarzy. Twój rozmówca może nawet nie zauważyć, że korzystasz z jakiejkolwiek metody korekcji wzroku. Jak przekonuje specjalista z salonu optycznego Ewy Głuch w Końskich:

„Soczewki kontaktowe to doskonały wybór dla osób w każdym wieku. Mogą je nosić dzieci i coraz częściej przekonują się do nich seniorzy. Jesteśmy w stanie dopasować soczewki do każdej wady wzroku, a także stylu życia i potrzeb naszych klientów. Nasz asortyment składa się z wysokojakościowych produktów od renomowanych producentów. Zapraszamy.”